Enfold v3.6 - en to ro_RO translation catalogue (1241 entries)

en: Error 404 - page not found
ro_RO: Eroare 404 - pagina nu a fost gasita

en: Entries by
ro_RO: Intrari dupa

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ro_RO: Acest post este protejată prin parolă. Introduceți parola pentru a vedea orice comentarii.

en: replies
ro_RO: raspunsuri

en: reply
ro_RO: răspunde

en: &laquo; Older Comments
ro_RO: &laquo; comentarii mai vechi

en: Newer Comments &raquo;
ro_RO: Comentarii noi &raquo;

en: Trackbacks &amp; Pingbacks
ro_RO: Urmăritori &amp; Pingbacks

en: Leave a Reply
ro_RO: Lasă un răspuns

en: Comments are closed.
ro_RO: Comentariile sunt închise.

en: Profile for User:
ro_RO: Profil Utilizator

en: Your settings were successfully saved.
ro_RO: Setările dvs. au fost salvate cu succes.

en: Slider width
ro_RO: Lățimea slider

en: Slider height
ro_RO: Înălțimea slider

en: Responsive
ro_RO: Sensibil

en: Responsive under
ro_RO: Receptiv la

en: Pause on hover
ro_RO: Pauză pe hover

en: Two way slideshow
ro_RO: Două mod slideshow

en: Loops
ro_RO: Bucla

en: Force the number of loops
ro_RO: Forța de numărul de bucle

en: Keyboard navigation
ro_RO: Tastatura de navigare

en: Touch navigation
ro_RO: atingere de navigare

en: Skin
ro_RO: Aspect

en: Background color
ro_RO: Culoare fundal

en: Background image
ro_RO: Imagine fundal

en: Show bar timer
ro_RO: Afișare bara cronometru

en: Show circle timer
ro_RO: Afișare cronometru cerc

en: Thumbnail navigation
ro_RO: Navigare miniatură

en: Disabled
ro_RO: Dezactivat

en: Thumbnail container width
ro_RO: Lățime container Miniatură

en: Thumbnail width
ro_RO: Lățimea miniatură

en: Thumbnail height
ro_RO: Înălțimea miniatură

en: Automatically play videos
ro_RO: Juca în mod automat clipuri video

en: Youtube preview
ro_RO: YouTube previzualizare

en: Maximum quality
ro_RO: Calitate maxima

en: High quality
ro_RO: Calitate Inalta

en: Medium quality
ro_RO: Calitate Medie

en: Default quality
ro_RO: Calitate Normala

en: Image preload
ro_RO: Preincarcare imagine

en: Use relative URLs
ro_RO: Folositi un URL relativ

en: YourLogo
ro_RO: Logo-ul dvs.

en: YourLogo style
ro_RO: Stilul logo-ul dvs.

en: YourLogo link
ro_RO: Link-ul logo-ul

en: Link target
ro_RO: Tintă link

en: Slide delay
ro_RO: Intarziere slider

en: Here you can set the time interval between slide changes, this slide will stay visible for the time specified here. This value is in millisecs, so the value 1000 means 1 second. Please don't use 0 or very low values.
ro_RO: Aici poti seta intervalul de timp dintre schimbarea sliderelor, acest slider va sta vizibil pentru timpul specificat

en: You can control here the timing of the layer animations when the slider changes to this slide with a 3D/2D transition. Zero means that the layers of this slide will animate in when the slide transition ends. You can time-shift the starting time of the layer animations with positive or negative values.
ro_RO: Puteți controla aici calendarul de animații strat atunci când cursorul se schimbă la acest slide cu o tranzitie 3D/2D. Zero, înseamnă că straturile de acest diapozitiv va anima în când se încheie tranziția diapozitive. Puteți de timp schimba timpul de pornire al animații strat cu valori pozitive sau negative.

en: If you want to link the whole slide, enter the URL of your link here.
ro_RO: Dacă doriți să legați întreaga diapozitiv, introduceți URL-ul link-ul aici.

en: You can apply an ID attribute on the HTML element of this slide to work with it in your custom CSS or Javascript code.
ro_RO: Puteți aplica un atribut ID-ul pe elementul HTML a acestui diapozitiv pentru a lucra cu ea în CSS-ul personalizat sau codul Javascript.

en: You can specify a slide alias name which you can use in your URLs with a hash mark, so LayerSlider will start with the correspondig slide.
ro_RO: Puteți specifica un alias nume de diapozitive pe care le puteți utiliza în URL-uri cu un semn de diez, asa LayerSlider va începe cu tobogan correspondig.

en: Hidden
ro_RO: Ascuns

en: If you don't want to use this slide in your front-page, but you want to keep it, you can hide it with this switch.
ro_RO: Dacă nu doriți să utilizați acest diapozitiv în dvs. pe prima pagină, dar doriți să-l păstrați, aveți posibilitatea să-l ascunde cu acest parametru.

en: Duration
ro_RO: Durata

en: Delay
ro_RO: Intârzia

en: Easing
ro_RO: Facilitare

en: RotateX
ro_RO: RotitiX

en: RotateY
ro_RO: RotitiY

en: Show until
ro_RO: Afiseaza pana

en: The layer will be visible for the time you specify here, then it will slide out. You can use this setting for layers to leave the slide before the slide itself animates out, or for example before other layers will slide in. This value in millisecs, so the value 1000 means 1 second.
ro_RO: Stratul va fi vizibil pentru timpul pe care îl specificați aici, atunci acesta va aluneca afară. Puteți folosi această setare pentru straturi să părăsească diapozitivul înainte de diapozitive se animă afară, sau, de exemplu, înainte de alte straturi vor aluneca inch Această valoare în millisecs, astfel încât valoarea de 1,000 înseamnă o secundă.

en: Type
ro_RO: Tip

en: Delay before the animation start when the layer slides out. This value is in millisecs, so the value 1000 means 1 second.
ro_RO: Întârziere înainte de a începe animație atunci când stratul de slide-uri. Această valoare este în millisecs, astfel încât valoarea de 1,000 înseamnă o secundă.

en: Scale
ro_RO: Scala

en: If you don't want to use this layer, but you want to keep it, you can hide it with this switch.
ro_RO: Dacă nu doriți să utilizați acest strat, dar pe care doriți să-l păstrați, aveți posibilitatea să-l ascunde cu acest parametru.

en: Distance
ro_RO: Distanta

en: The default value is -1 which means that the layer will be positioned exactly outside of the slide container. You can use the default setting in most of the cases. If you need to set the start or end position of the layer from further of the edges of the slide container, you can use 2, 3 or higher values.
ro_RO: Valoarea implicită este -1, ceea ce înseamnă că stratul va fi pozitionat exact exteriorul containerului diapozitiv. Puteți utiliza setarea implicită în cele mai multe cazuri. Dacă aveți nevoie pentru a stabili poziția începutul sau la sfârșitul stratului de departe de marginile containerului diapozitiv, aveți posibilitatea să utilizați 2, 3 sau valori mai mari.

en: If you want to link your layer, type here the URL. You can use a hash mark followed by a number to link this layer to another slide. Example: #3 - this will switch to the third slide.
ro_RO: Dacă doriți să vă legați strat, introduceți aici URL-ul. Puteți utiliza o marcă hash, urmat de un număr de a lega acest strat la un alt diapozitiv. Exemplu: # 3 - acest lucru se va trece la al treilea diapozitiv.

en: Width
ro_RO: Lățime

en: Height
ro_RO: Inălțime

en: Top
ro_RO: Sus

en: Left
ro_RO: Stanga

en: Padding on the top of the layer. Example: 10px
ro_RO: Umplutură pe partea de sus a stratului. Exemplu: 10px

en: Right
ro_RO: Dreapta

en: Padding on the right side of the layer. Example: 10px
ro_RO: Umplutură pe partea dreaptă a stratului. Exemplu: 10px

en: Bottom
ro_RO: Jos

en: Padding on the bottom of the layer. Example: 10px
ro_RO: Umplutură pe partea de jos a stratului. Exemplu: 10px

en: Padding on the left side of the layer. Example: 10px
ro_RO: Umplutură pe partea stângă a stratului. Exemplu: 10px

en: Border on the top of the layer. Example: 5px solid #000
ro_RO: Frontieră pe partea de sus a stratului. Exemplu: 5px solid # 000

en: Border on the right side of the layer. Example: 5px solid #000
ro_RO: Frontieră pe partea dreaptă a stratului. Exemplu: 5px solid # 000

en: Border on the bottom of the layer. Example: 5px solid #000
ro_RO: Frontieră pe partea de jos a stratului. Exemplu: 5px solid # 000

en: Border on the left side of the layer. Example: 5px solid #000
ro_RO: Frontieră pe partea stângă a stratului. Exemplu: 5px solid # 000

en: Family
ro_RO: Familie

en: List of your chosen fonts separated with a comma. Please use apostrophes if your font names contains white spaces. Example: Helvetica, Arial, sans-serif
ro_RO: Lista fonturilor alese separate cu o virgulă. Va rugam sa folositi apostroful în cazul în care numele de font conține spații albe. Exemplu: Helvetica, Arial, sans-serif

en: Size
ro_RO: Marime

en: The font size in pixels. Example: 16px.
ro_RO: Dimensiunea fontului în pixeli. Exemplu: 16px.

en: The line height of your text. The default setting is 'normal'. Example: 22px
ro_RO: Înălțimea linie de text. Setarea implicită este "normală". Exemplu: 22px

en: Color
ro_RO: Culoare

en: The color of your text. You can use color names, hexadecimal, RGB or RGBA values. Example: #333
ro_RO: Culoarea textului. Puteți folosi nume de culori, valori hexazecimal, RGB sau RGBA. Exemplu: # 333

en: Background
ro_RO: Fundal

en: The background color of your layer. You can use color names, hexadecimal, RGB or RGBA values as well as the 'transparent' keyword. Example: #FFF
ro_RO: Culoarea de fundal a stratului de dumneavoastră. Puteți folosi nume de culori, hexazecimal, valorile RGB sau RGBA precum și cuvântul cheie "transparent". Exemplu: # FFF

en: Rounded corners
ro_RO: Colturi rotunjite

en: Custom styles
ro_RO: Stiluri particularizate

en: If you want to set style settings other then above, you can use here any CSS codes. Please make sure to write valid markup.
ro_RO: Dacă doriți să setați setările de stil alte apoi mai sus, puteti folosi aici toate codurile CSS. Vă rugăm să asigurați-vă că pentru a scrie markup valid.

en: You can apply an ID attribute on the HTML element of this layer to work with it in your custom CSS or Javascript code.
ro_RO: Puteți aplica un atribut ID-ul pe elementul HTML din acest strat pentru a lucra cu ea în CSS-ul personalizat sau codul Javascript.

en: Classes
ro_RO: Clase

en: You can apply classes on the HTML element of this layer to work with it in your custom CSS or Javascript code.
ro_RO: Puteți aplica clase pe elementul HTML din acest strat pentru a lucra cu ea în CSS-ul personalizat sau codul Javascript.

en: Title
ro_RO: Titlu

en: You can add a title to this layer which will display as a tooltip if someone holds his mouse cursor over the layer.
ro_RO: Puteți adăuga un titlu la acest strat, care se va afișa ca un tooltip dacă cineva deține cursorul mouse-ului său peste stratul.

en: You can add an alternative text to your layer which is indexed by search engine robots and it helps people with certain disabilities.
ro_RO: Puteți adăuga un text alternativ pentru layer-ul care este indexat de către roboți motor de căutare și îi ajută pe oameni cu anumite dizabilități.

en: Some plugin may use the rel attribute of a linked content, here you can specify it to make interaction with these plugins.
ro_RO: Unele plugin poate folosi atributul rel cu un conținut de legat, aici puteți specifica să facă interacțiunea cu aceste plugin-uri.

en: Back to the list
ro_RO: Inapoi la lista

en: Your changes has been saved!
ro_RO: Modificările dvs. au fost salvate!

en: Skin Editor
ro_RO: Editor Aspecte

en: Choose a skin:
ro_RO: Alege aspect:

en: Save changes
ro_RO: Salveaza schimbari

en: Slides
ro_RO: Diapozitive

en: Event Callbacks
ro_RO: Callbacks eveniment

en: Documentation
ro_RO: Documentatie

en: Add new slide
ro_RO: Adăugați nou diapozitiv

en: Slide Options
ro_RO: Optiuni slider

en: or
ro_RO: sau

en: You can select your desired slide transitions by clicking on this button.
ro_RO: Poti alege tranzitia slider-ului printr-un click pe acest buton.

en: Duplicate this slide
ro_RO: Reproduce acest slider

en: Preview
ro_RO: Previzualizare

en: Enter Preview
ro_RO: Introduceți Previzualizare

en: Layers
ro_RO: Diaspozitive

en: Content
ro_RO: Continut

en: Transition
ro_RO: Tranzitie

en: Attributes
ro_RO: Insusiri

en: Remove this layer
ro_RO: Elimina acest strat

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Paragraph
ro_RO: Paragraf

en: Transition in
ro_RO: Tranziție în

en: Transition out
ro_RO: Tranziție din

en: Other options
ro_RO: Alte optiuni

en: Duplicate this layer
ro_RO: Duplicate acest strat

en: Layout & Positions
ro_RO: Aspect & Pozitii

en: Padding
ro_RO: Umplutură

en: Border
ro_RO: Bordura

en: Font
ro_RO: Fond

en: Misc
ro_RO: Diverse

en: If you use custom sized layers, you have to enable this setting to wrap your text.
ro_RO: Dacă utilizați straturi de dimensiuni personalizate, va trebui să activați această setare pentru a încadra textul.

en: Add new layer
ro_RO: Adauga un nou diapozitiv

en: Type your slider name here
ro_RO: Tastați numele dvs. slider aici

en: Layout
ro_RO: Schemă

en: Appearance
ro_RO: Infatisare

en: Number of loops if automatically start slideshow is enabled (0 means infinite!)
ro_RO: Numărul de bucle, dacă începe automat prezentarea este activat (0 înseamnă infinit!)

en: You can change the skin of the slider. The 'noskin' skin is a border- and buttonless skin. Your custom skins will appear in the list when you create their folders as well.
ro_RO: Puteți schimba pielea a cursorului. Pielea "Noskin", este o și transfrontaliere piele nasturi. Skin-uri personalizate vor apărea în lista atunci când vă creați foldere lor, de asemenea.

en: LayerSlider sliders
ro_RO: Glisante LayerSlider

en: Add New
ro_RO: Adauga nou

en: Import sample sliders
ro_RO: Importul glisante eșantion

en: Name
ro_RO: Nume

en: Created
ro_RO: Creat

en: Modified
ro_RO: Modificat

en: Import Sliders
ro_RO: Import Slidere

en: Export Sliders
ro_RO: Slidere export

en: All Sliders
ro_RO: Toate Sliders

en: Allow LayerSlider access to users with ...
ro_RO: Permite accesul LayerSlider pentru utilizatorii cu ...

en: Role
ro_RO: Rol

en: Update
ro_RO: Actualizare

en: If you want to give access for other users than admins to this page, you can specify a custom capability. You can find all the available capabilities on
ro_RO: Dacă doriți să dea acces pentru alți utilizatori decât administratori de această pagină, puteți specifica o capacitate personalizat. Puteți găsi toate capacitățile disponibile pe

en: this page
ro_RO: aceasta pagina

en: Capability
ro_RO: Capacitate

en: Stable
ro_RO: Stabil

en: Status
ro_RO: Stare

en: Put JS includes to body
ro_RO: Pune JS include de corp

en: Search
ro_RO: Cautare

en: All
ro_RO: Toate

en: The documentation is here
ro_RO: Documentația este aici

en: Contents of your custom CSS file
ro_RO: Conținutul de fișiere CSS personalizat

en: Basic properties
ro_RO: Proprietati fundamentale

en: Transition name
ro_RO: numele tranziție

en: Rows
ro_RO: rânduri

en: You can apply a delay between the tiles and postpone their animation relative to each other.
ro_RO: Puteți aplica o întârziere între plăci și amâne animatia lor față de celălalt.

en: Sequence
ro_RO: Secvență

en: You can control the animation order of the tiles here.
ro_RO: Puteți controla ordinea de animație de gresie aici.

en: Forward
ro_RO: Inainte

en: Reverse
ro_RO: Intoarcere

en: Col-forward
ro_RO: Col-înainte

en: Col-reverse
ro_RO: Col-intoarcere

en: Random
ro_RO: Intamplator

en: Depth
ro_RO: Profunzime

en: Before animation
ro_RO: înainte de animație

en: The duration of your animation. This value is in millisecs, so the value 1000 means 1 second.
ro_RO: Durata de animație dumneavoastră. Această valoare este în millisecs, astfel încât valoarea de 1,000 înseamnă o secundă.

en: Add new
ro_RO: Adauga nou

en: Scale3D
ro_RO: Scala3D

en: Animation
ro_RO: Animatie

en: Direction
ro_RO: Directie

en: The direction of rotation.
ro_RO: Direcția de rotație.

en: Horizontal
ro_RO: Orizontal

en: After animation
ro_RO: Dupa animatie

en: Transition options
ro_RO: Optiuni tranzitie

en: Remove transition
ro_RO: Scoate tranzitie

en: The duration of the animation. This value is in millisecs, so the value 1000 measn 1 second.
ro_RO: Durata de animație. Această valoare este în millisecs, astfel încât valoarea de 1000 measn 1 secundă.

en: The type of the animation, either slide, fade or both (mixed).
ro_RO: Tipul de animație, fie diapozitiv, se estompeze sau ambele (mixt).

en: Slide
ro_RO: Slider

en: Mixed
ro_RO: Mixte

en: Top left
ro_RO: Stânga sus

en: Top right
ro_RO: Dreapta sus

en: Bottom left
ro_RO: Stanga jos

en: Bottom right
ro_RO: Dreapta jos

en: RotateZ
ro_RO: RotitiZ

en: LayerSlider Transition Builder
ro_RO: LayerSlider tranziție Builder

en: 3D transitions
ro_RO: Tranzitie 3D

en: Choose:
ro_RO: Alege:

en: 2D transitions
ro_RO: Tranzitie 2D

en: Transition Builder documentation
ro_RO: Documentație Builder tranziție

en: To get started with the LayerSlider WP Transition Builder, please read our documentation by clicking on this "Help" menu item.
ro_RO: Pentru a începe cu LayerSlider WP tranziție Builder, vă rugăm să citiți documentația noastră, făcând clic pe acest "Ajutor" element de meniu.

en: It looks like your files isn't writable, so PHP couldn't make any changes (CHMOD).
ro_RO: Se pare ca fișierele dvs. nu este inscriptibil, deci PHP nu a putut face nici o schimbare (CHMOD).

en: Cannot write to file
ro_RO: Nu pot scrie în fișier

en: Transition Builder
ro_RO: Tranziție Builder

en: You have version %1$s. Update to version %2$s.
ro_RO: Aveți versiunea %1$s. Actualizare la versiunea %2$s.

en: Review changes & Install
ro_RO: Revizuirea modificărilor & Instalare

en: The new version of LayerSlider WP is almost ready!
ro_RO: Noua versiune a LayerSlider WP este aproape gata!

en: For a faster and more reliable solution, LayerSlider WP needs to convert your data associated with the plugin. Your sliders and settings will remain still, and it only takes a click on this button.
ro_RO: Pentru o soluție mai rapidă și mai de încredere, WP LayerSlider are nevoie pentru a transforma datele asociate cu plugin-ul. Glisante și setările vor rămâne în continuare, și este nevoie de doar un click pe acest buton.

en: Convert Data
ro_RO: Conversia datelor

en: Invalid shortcode
ro_RO: Shortcode invalid

en: Slider not found
ro_RO: Slider nu a fost găsit

en: Insert a slider with LayerSlider WP Widget
ro_RO: Introduceți un slider cu LayerSlider WP Widget

en: Choose a slider:
ro_RO: Alegeți un slider:

en: You didn't create any slider yet.
ro_RO: Tu nu a creat nici un slider încă.

en: Title:
ro_RO: Titlu:

en: (Unnamed Slider)
ro_RO: (slider fără nume)

en: Blog Posts
ro_RO: Postari blog

en: Content Elements
ro_RO: Elemente continut

en: Displays Posts from your Blog
ro_RO: Afișează mesajele de la blog-ul dvs.

en: Do you want to display blog posts?
ro_RO: Vrei să afișeze blog?

en: Do you want to display blog posts or entries from a custom taxonomy?
ro_RO: Vrei să afișeze mesajele de pe blogul sau intrări de la o taxonomie personalizat?

en: Which categories should be used for the blog?
ro_RO: Ce categorii ar trebui să fie utilizate pentru blog-ul?

en: You can select multiple categories here. The Page will then show posts from only those categories.
ro_RO: Puteți selecta mai multe categorii de aici.Pagina va afișa mesaje de la numai acele categorii.

en: Which Entries?
ro_RO: Care intrările?

en: Select which entries should be displayed by selecting a taxonomy
ro_RO: Selectați care intrări ar trebui să fie afișate prin selectarea o taxonomie

en: Display Entries from:
ro_RO: Afișa intrările din:

en: Blog Grid Columns
ro_RO: Coloane Grid Blog

en: How many columns do you want to display?
ro_RO: Câte coloane vrei să afișeze?

en: Define Blog Grid layout
ro_RO: Definirea grila Blog

en: Do you want to display a read more link?
ro_RO: Vrei să afișeze o legătură mai citit?

en: Title and Excerpt
ro_RO: Titlu și Extras

en: Title and Excerpt + Read More Link
ro_RO: Titlu și Extras + Citeste mai mult Link

en: Only Title
ro_RO: Doar Titlu

en: Only Title + Read More Link
ro_RO: Numai titlu + Citeste mai mult Link

en: Only excerpt
ro_RO: Numai extras

en: Only excerpt + Read More Link
ro_RO: Doar extras + Citeste mai mult Link

en: No Title and no excerpt
ro_RO: Nici un titlu și nici extras

en: Blog Content length
ro_RO: Blog lungimea conținutului

en: Should the full entry be displayed or just a small excerpt?
ro_RO: Ar trebui să fie afișată la intrarea complet sau doar un fragment mic?

en: Full Content
ro_RO: Conținutul complet

en: Excerpt
ro_RO: Extras

en: Excerpt With Read More Link
ro_RO: Extras Cu Citeste mai mult link

en: Preview Image Size
ro_RO: Avanpremieră Dimensiunea

en: Set the image size of the preview images
ro_RO: Setați dimensiunea imaginii de imagini de previzualizare

en: Set the preview image size automatically based on column or layout width
ro_RO: Setați dimensiunea imaginii de previzualizare în mod automat pe lățimea coloanei sau aspectul

en: Choose the preview image size manually (select thumbnail size)
ro_RO: Alegeți imaginea de previzualizare dimensiunea manual (selectați dimensiunea miniaturii)

en: Select custom preview image size
ro_RO: Selectați Custom dimensiunea imaginii de previzualizare

en: Choose image size for Preview Image
ro_RO: Alegeți dimensiunea imaginii pentru Avanpremieră

en: Post Number
ro_RO: Mesaj Număr

en: How many items should be displayed per page?
ro_RO: Cât de multe elemente ar trebui să fie afișate pe pagină?

en: Deactivate offset
ro_RO: Dezactivați compensarea

en: Do not allow duplicate posts on the entire page (set offset automatically)
ro_RO: Nu permit mesaje duplicat pe întreaga pagină (offset setat automat)

en: Pagination
ro_RO: Paginație

en: Should a pagination be displayed?
ro_RO: Ar trebui să fie afișată o paginație?

en: yes
ro_RO: da

en: no
ro_RO: nu

en: Button
ro_RO: Buton

en: Creates a colored button
ro_RO: Creează un buton colorat

en: Button Label
ro_RO: Eticheta butonul

en: This is the text that appears on your button.
ro_RO: Acesta este textul care apare pe butonul.

en: Button Link?
ro_RO: Link buton?

en: Where should your button link to?
ro_RO: Unde ar trebui buton link-ul pentru a?

en: Set Manually
ro_RO: Seteaza manual

en: Single Entry
ro_RO: O singura intrare

en: Taxonomy Overview Page
ro_RO: Prezentare generală taxonomie Page

en: Open Link in new Window?
ro_RO: Deschide link in new Window?

en: Select here if you want to open the linked page in a new window
ro_RO: Selectați aici dacă doriți să deschideți pagina din link într-o fereastră nouă

en: Button Size
ro_RO: Marime buton

en: Choose the size of your button here
ro_RO: Alegeți dimensiunea de butonul aici

en: Small
ro_RO: Mic

en: Medium
ro_RO: Mediu

en: Large
ro_RO: Mare

en: Button Position
ro_RO: Pozitie buton

en: Choose the alignment of your button here
ro_RO: Alegeți alinierea butonul aici

en: Align Left
ro_RO: Aliniere la stânga

en: Align Center
ro_RO: Aliniere la centru

en: Align Right
ro_RO: Aliniere la dreapta

en: Button Icon
ro_RO: Iconita buton

en: Should an icon be displayed at the left side of the button
ro_RO: Ar trebui să o pictogramă fi afișată în partea stângă a butonului

en: No Icon
ro_RO: nu Icon

en: Select an icon for your Button below
ro_RO: Selectați o pictogramă pentru butonul de mai jos

en: Button Color
ro_RO: Culoare buton

en: Choose a color for your button here
ro_RO: Alege o culoare pentru butonul aici

en: Light Transparent
ro_RO: Transparenta Usoara

en: Dark Transparent
ro_RO: Transparenta Inchisa

en: Theme Color
ro_RO: Culoare tema

en: Theme Color Subtle
ro_RO: Tema Subtil Culoare

en: Blue
ro_RO: Albastru

en: Red
ro_RO: Rosu

en: Green
ro_RO: Verde

en: Orange
ro_RO: Portocaliu

en: Aqua
ro_RO: Albastru deschis

en: Purple
ro_RO: Mov

en: Pink
ro_RO: Roz

en: Silver
ro_RO: Argint

en: Grey
ro_RO: Gri

en: Black
ro_RO: Negru

en: Custom Color
ro_RO: Culoare personalizata

en: Custom Background Color
ro_RO: Personalizat Culoare fundal

en: Select a custom background color for your Button here
ro_RO: Selectați o culoare de fundal personalizat pentru butonul aici

en: Custom Font Color
ro_RO: Personalizat Culoare font

en: Select a custom font color for your Button here
ro_RO: Selectați o culoare de font personalizat pentru butonul aici

en: Add/Edit List items
ro_RO: Adauga/Editare elemente listă

en: Here you can add, remove and edit the items of your item list.
ro_RO: Aici puteți adăuga, șterge și modifica elementele din lista dvs. de element.

en: Edit List Item
ro_RO: Editare listă Postul

en: List Item Title
ro_RO: Lista Titlu articol

en: Either upload a new, or choose an existing image from your media library
ro_RO: Fie încărcați un nou, sau alege o imagine existentă din biblioteca media

en: Change Image
ro_RO: Schimbarea imaginii

en: No Link
ro_RO: Nici un link

en: Open new tab/window
ro_RO: Deschide noi filă / fereastră

en: Do you want to open the link url in a new tab/window?
ro_RO: Vrei să deschideți URL-ul link-ul într-o filă / fereastră nouă?

en: Layout Elements
ro_RO: Elemente Layout

en: Creates a single full width column
ro_RO: Creează o singură coloană lățime completă

en: Custom Background Image
ro_RO: Personalizat imagine de fundal

en: Insert Image
ro_RO: Inserare imagine

en: Insert
ro_RO: Inserare

en: Background Attachment
ro_RO: Atasament fundal

en: Scroll
ro_RO: Derulați

en: Fixed
ro_RO: Fix

en: Background Image Position
ro_RO: Imagine de fundal Poziție

en: Top Left
ro_RO: Stanga Sus

en: Top Center
ro_RO: Centru Sus

en: Top Right
ro_RO: Dreapta Sus

en: Bottom Left
ro_RO: Stanga Jos

en: Bottom Center
ro_RO: Centru Jos

en: Bottom Right
ro_RO: Dreapta Jos

en: Center Left
ro_RO: Centru Stanga

en: Center Center
ro_RO: Centru Centru

en: Center Right
ro_RO: Centru Dreapta

en: Background Repeat
ro_RO: Repetați fundal

en: No Repeat
ro_RO: Nu repeta

en: Repeat
ro_RO: Repeta

en: Tile Horizontally
ro_RO: Placi orizontal

en: Tile Vertically
ro_RO: Placi verticale

en: Stretch to fit
ro_RO: Întinde pentru a se potrivi

en: Decrease Column Size
ro_RO: Reduceți dimensiunea coloanei

en: Increase Column Size
ro_RO: Creșterea dimensiunea coloanei

en: Delete Column
ro_RO: Sterge coloana

en: Clone Column
ro_RO: Cloneaza coloana

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: Contact Form
ro_RO: Formular contact

en: Creates a customizable contact form
ro_RO: Creează un formular de contact personalizabil

en: Your email address
ro_RO: Adresa dvs. de e-mail

en: Default:
ro_RO: Implicit:

en: Form Title
ro_RO: Titlu forma

en: Enter a form title that is displayed above the form
ro_RO: Introduceți un titlu de forma care este afișat deasupra formă

en: Send us mail
ro_RO: Trimiteți-ne e-mail

en: Add/Edit Contact Form Elements
ro_RO: Adauga / Editare formularul de contact Elemente

en: Here you can add, remove and edit the form Elements of your contact form.
ro_RO: Aici puteți adăuga, șterge și modifica forma Elemente de formularul de contact.

en: Available form elements are: single line Input elements, Textareas, Checkboxes and Select-Dropdown menus.
ro_RO: Elemente de formular disponibile sunt: ​​elemente singura linie de intrare, textarea, casetele de validare și meniuri Select-derulante.

en: It is recommended to not delete the 'E-Mail' field if you want to use an auto responder.
ro_RO: Se recomandă să nu pentru a șterge câmpul "E-mail", dacă doriți să folosiți un răspuns auto.

en: Edit Form Element
ro_RO: Editare formular element

en: E-Mail
ro_RO: Mail

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: Form Element Label
ro_RO: Forma Element eticheta

en: Form Element Type
ro_RO: Forma tip element

en: Form Element Options
ro_RO: Formular elementul opțiunii

en: Enter any number of options that the visitor can choose from. Separate these Options with a comma.
ro_RO: Introduceți orice număr de opțiuni pe care vizitatorul poate alege de la. Separați aceste opțiuni, cu o virgulă.

en: Example: Option 1, Option 2, Option 3
ro_RO: Exemplu: Opțiunea 1, opțiunea 2, opțiunea 3

en: Form Element Validation
ro_RO: Formă de validare Element

en: No Validation
ro_RO: Nu există validări

en: Is not empty
ro_RO: Nu este gol

en: Valid E-Mail address
ro_RO: Valid Adresa de e-mail

en: Valid Phone Number
ro_RO: Numărul de telefon valabil

en: Valid Number
ro_RO: Număr valid

en: Form Element Width
ro_RO: Forma Element Lățime

en: Submit Button Label
ro_RO: Trimite Label Button

en: Enter the submit buttons label text here
ro_RO: Introduceți butoanele submit eticheta textul aici

en: Submit
ro_RO: Executa

en: Message Sent label
ro_RO: Mesajul a fost trimis eticheta

en: What should be displayed once the message is sent?
ro_RO: Ce ar trebui să fie afișat odată ce mesajul este trimis?

en: Your message has been sent!
ro_RO: Mesajul tau a fost trimis!

en: E-Mail Subject
ro_RO: E-Mail Subiect

en: You can define a custom Email Subject for your form here. If left empty the subject will be
ro_RO: Puteți defini un e-mail personalizat Subiect pentru formularul aici. Dacă stânga gol subiectul va fi

en: New Message
ro_RO: Mesaj nou

en: sent by contact form at
ro_RO: trimis prin formularul de contact din

en: Enter a message that will be sent to the users email address once he has submitted the form.
ro_RO: Introduceți un mesaj care va fi trimisă la adresa de e-mail utilizatorilor odată ce a depus formularul.

en: If left empty no auto-response will be sent.
ro_RO: Dacă stânga gol nu auto-răspuns va fi trimis.

en: Contact Form Captcha
ro_RO: Formular de contact Captcha

en: Do you want to display a Captcha field at the end of the form so users must prove they are human by solving a simply mathematical question?
ro_RO: Nu doriți să se afișeze un câmp Captcha la sfârșitul formularului astfel încât utilizatorii trebuie să demonstreze că sunt om de rezolvarea o intrebare pur și simplu matematic?

en: (It is recommended to only activate this if you receive spam from your contact form, since an invisible spam protection is also implemented that should filter most spam messages by robots anyways)
ro_RO: (Este recomandat pentru a activa acest lucru numai dacă primiți spam-ul de la forma de contact, deoarece o protecție anti-spam invizibil este, de asemenea, pusă în aplicare care să filtreze mesajele de spam cel mai de roboți oricum)

en: Don't display Captcha
ro_RO: Nu se afișează Captcha

en: Display Captcha
ro_RO: Afișarea Captcha

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Thank you for your Message!
ro_RO: Vă mulțumim pentru mesajul tau!

en: Please prove that you are human by solving the equation
ro_RO: Vă rugăm să dovedești că ești om de rezolvarea ecuatiei

en: Content Slider
ro_RO: Slider conținut

en: Display a content slider element
ro_RO: Afișa un element de slider conținut

en: Add/Edit Slides
ro_RO: Adauga / Editare diapozitive

en: Here you can add, remove and edit the slides you want to display.
ro_RO: Aici puteți adăuga, șterge și modifica diapozitivele pe care doriți să afișați.

en: Slide 1
ro_RO: Slider 1

en: Slide 2
ro_RO: Slider 2

en: Slide Title
ro_RO: Titlu Slider

en: Enter the slide title here (Better keep it short)
ro_RO: Introduceți titlul diapozitivului aici (Mai bine păstrați-l scurt)

en: Title Link?
ro_RO: Titlul Link?

en: Where should your title link to?
ro_RO: În cazul în care ar trebui să link-ul titlul de?

en: Open in new window
ro_RO: Deschide in fereastra noua

en: Do you want to open the link in a new window
ro_RO: Vrei pentru a deschide link-ul într-o fereastră nouă

en: Slide Content
ro_RO: Continut slider

en: Enter some content here
ro_RO: Introduceți un conținut aici

en: Heading
ro_RO: Rubrică

en: Do you want to display a heading above the images?
ro_RO: Vrei pentru a afișa un titlu de mai sus imaginile?

en: Columns
ro_RO: Coloane

en: How many Slide columns should be displayed?
ro_RO: Cât de multe coloane de diapozitive ar trebui să fie afișate?

en: 1 Columns
ro_RO: 1 Coloana

en: 2 Columns
ro_RO: 2 Coloane

en: 3 Columns
ro_RO: 3 Coloane

en: 4 Columns
ro_RO: 4 Coloane

en: 5 Columns
ro_RO: 5 Coloane

en: 6 Columns
ro_RO: 6 Coloane

en: Choose the transition for your content slider.
ro_RO: Alege tranziție pentru cursorul dumneavoastră conținut.

en: Slider controls
ro_RO: Control slidere

en: Do you want to display slider control buttons?
ro_RO: Nu doriți să se afișeze butoanele de control slider?

en: Yes, display arrow control buttons
ro_RO: Da, afisa butoanele de control de săgeată

en: Yes, display dot control buttons
ro_RO: Da, afisa butoanele de control dot

en: No, do not display any control buttons
ro_RO: Nu, nu se afișează nici un buton de control

en: Autorotation active?
ro_RO: Autorotative active?

en: Check if the content slider should rotate by default
ro_RO: Verificați dacă cursorul pentru conținutul trebuie să se rotească în mod implicit

en: Yes
ro_RO: Da

en: No
ro_RO: Nu

en: Slider autorotation duration
ro_RO: Durata autorotatie slider

en: Images will be shown the selected amount of seconds.
ro_RO: Imaginile vor fi afișate valoarea selectată de secunde.

en: Previous
ro_RO: Anterior

en: Next
ro_RO: Urmatorul

en: Date
ro_RO: Data

en: Center
ro_RO: Centru

en: Dropcap Styling
ro_RO: Stil Dropcap

en: Here you can set the background color of your Dropcap
ro_RO: Aici puteți seta culoarea de fundal a Dropcap dvs.

en: Plugin Additions
ro_RO: Pluginuri aditionale

en: Entry Number
ro_RO: Numărul de intrare

en: How many items should be displayed?
ro_RO: Cât de multe elemente ar trebui să fie afișate?

en: Gallery
ro_RO: Galerie

en: Media Elements
ro_RO: Elemente media

en: Creates a custom gallery
ro_RO: Creaza galerie personalizata

en: Edit Gallery
ro_RO: Editeaza galerie

en: Create a new Gallery by selecting existing or uploading new images
ro_RO: Creați o noua Galerie prin selectarea de noi imagini existente sau încărcarea

en: Add/Edit Gallery
ro_RO: Adauga/Editare Galerie

en: Insert Images
ro_RO: Insera imagini

en: Gallery Style
ro_RO: Stil galerie

en: Choose the layout of your Gallery
ro_RO: Alegeți aspectul de galeria dvs.

en: Small Thumbnails
ro_RO: Miniaturi mici

en: Big image with thumbnails below
ro_RO: Imagine mare cu imaginile de mai jos

en: Gallery Big Preview Image Size
ro_RO: Galeria mare Avanpremieră Dimensiune

en: Choose image size for the Big Preview Image
ro_RO: Alegeți dimensiunea imaginii pentru previzualizare imagine mare

en: Gallery Preview Image Size
ro_RO: Galerie Avanpremieră Dimensiune

en: Choose image size for the small preview thumbnails
ro_RO: Alegeți dimensiunea imaginii pentru mici miniaturi de previzualizare

en: Gallery Columns
ro_RO: Coloane galerie

en: Choose the column count of your Gallery
ro_RO: Alegeți numărul coloana a Gallery

en: Use Lighbox
ro_RO: Utilizați Lighbox

en: Do you want to activate the lightbox
ro_RO: Nu doriți să activați lightbox

en: No, open the images in the browser window
ro_RO: Nu, deschide imaginile din fereastra browser-ului

en: No, open the images in a new browser window/tab
ro_RO: Nu, deschide imaginile într-o nouă fereastră / tab-ul browser-ului

en: No, don't add a link to the images at all
ro_RO: Nu, nu adăugați un link la imaginile de la toate

en: Thumbnail fade in effect
ro_RO: Decolorare miniatură în vigoare

en: You can set when the gallery thumbnail animation starts
ro_RO: Puteți seta când miniaturi animație galeria începe

en: Show the animation when user scrolls to the gallery
ro_RO: Arată animație atunci când sulurile de utilizator la Galeria

en: Activate animation on page load (might be preferable on large galleries)
ro_RO: Activarea animației la încărcare pagina (s-ar putea fi de preferat la galerii de mari dimensiuni)

en: Please insert a valid address in the fields above
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o adresă valabilă în domeniile de mai sus

en: Section Colors
ro_RO: Secțiunea Culori

en: The section will use the color scheme you select. Color schemes are defined on your styling page
ro_RO: Secțiunea va utiliza schema de culori selectată. Scheme de culori sunt definite pe pagina de stil

en: (Show Styling Page)
ro_RO: (Arată Pagina de Stil)

en: For Developers: Section ID
ro_RO: Pentru dezvoltatori: Secțiunea ID

en: Apply a custom ID Attribute to the section, so you can apply a unique style via CSS. This option is also helpful if you want to use anchor links to scroll to a sections when a link is clicked
ro_RO: Aplicați un atribut ID-ul personalizat la secțiunea, astfel încât să puteți aplica un stil unic prin CSS. Această opțiune este, de asemenea, utilă dacă doriți să utilizați link-uri de ancorare pentru a derula la un sectiuni atunci când o legătură se face clic

en: Use with caution and make sure to only use allowed characters. No special characters can be used.
ro_RO: Utilizați cu precauție și asigurați-vă că pentru a utiliza numai caractere permise. Nu sunt caractere speciale pot fi folosite.

en: Special Heading
ro_RO: rubrica speciale

en: Creates a special Heading
ro_RO: Creează un titlu special

en: Heading Text
ro_RO: rubrica Text

en: Heading Type
ro_RO: rubrica Tip

en: Select which kind of heading you want to display.
ro_RO: Selectați ce fel de titlul pe care doriți să o afișați.

en: Heading Style
ro_RO: stil titlu

en: Select a heading style
ro_RO: Selectați un stil de titlu

en: Padding Bottom
ro_RO: Distanta margine jos

en: Bottom Padding in pixel
ro_RO: Distanta margine jos in pixeli

en: Heading Color
ro_RO: rubrica Culoare

en: Select a heading color
ro_RO: Selectați o culoare rubrica

en: Do you want to apply  a link to the title?
ro_RO: Vrei să se aplice un link la titlu?

en: Rotation
ro_RO: Rotație

en: Horizontal Ruler Styling
ro_RO: Stil riglă orizontală

en: Here you can set the styling and size of the HR element
ro_RO: Aici puteți seta stilul și mărimea elementului HR

en: Big Top and Bottom Margins
ro_RO: Sus mare și marginile de bază

en: Fullwidth Separator
ro_RO: Full Lățime Separator

en: Whitespace
ro_RO: spațiu

en: Short Separator
ro_RO: Separator scurt

en: Section Top Shadow
ro_RO: Secțiunea Umbra Top

en: Display a small styling shadow at the top of the section
ro_RO: Afișa o mică umbră stil în partea de sus a secțiunii

en: Display shadow
ro_RO: Afișarea umbră

en: Do not display shadow
ro_RO: Nu se afișează umbră

en: Position
ro_RO: Pozitie

en: Set the position of the short ruler
ro_RO: Setați poziția de conducător scurt

en: Icon
ro_RO: Iconita

en: Yes, display Icon
ro_RO: Da, afișează Icon

en: Font Icon
ro_RO: Iconita Font

en: Select an Icon below
ro_RO: Selectați o icoana de mai jos

en: Icon Size
ro_RO: Marime iconita

en: Icon Position
ro_RO: Pozitie Iconita

en: Choose the alignment of your icon here
ro_RO: Alegeți alinierea pe pictograma aici

en: Icon Color
ro_RO: Culoare Iconita

en: Here you can set the  color of the icon. Enter no value if you want to use the standard font color.
ro_RO: Aici puteți seta culoarea pictogramei. Introduce nici o valoare dacă doriți să utilizați culoarea fontului standard.

en: Icon Box
ro_RO: Casuta iconita

en: Creates a content block with icon to the left or above
ro_RO: Creează un bloc de conținut cu pictograma din stânga sau de sus

en: IconBox Icon
ro_RO: Iconita IconBox

en: Select an IconBox Icon below
ro_RO: Selectați o pictogramă IconBox de mai jos

en: Add an IconBox title here
ro_RO: Adăugați un titlu IconBox aici

en: IconBox Title
ro_RO: IconBox Titlu

en: Add some content for this IconBox
ro_RO: Adauga un conținut pentru acest IconBox

en: Click here to add your own text
ro_RO: Apasă aici pentru a adăuga propriul text

en: Icon List
ro_RO: Lista iconita

en: Creates a list with nice icons beside
ro_RO: Creează o listă cu icoane frumoase pe lângă

en: List Title 1
ro_RO: Lista Titlu 1

en: List Title 2
ro_RO: Lista Titlu 2

en: List Title 3
ro_RO: Lista Titlu 3

en: Enter the list item title here (Better keep it short)
ro_RO: Introduceți titlul articolului lista de aici (mai bine păstrați-l scurt)

en: List Item Icon
ro_RO: Lista de pictograme articol

en: Select an icon for your list item below
ro_RO: Selectați o pictogramă pentru articolul dvs. lista de mai jos

en: List Item Content
ro_RO: Lista element de conținut

en: Set the position of the icons
ro_RO: Setați poziția a icoanelor

en: Inserts an image of your choice
ro_RO: Inserează o imagine de alegerea ta

en: Choose Image
ro_RO: Selectați Imagine

en: Image Alignment
ro_RO: Aliniere imagine

en: Choose here, how to align your image
ro_RO: Alege aici, cum să se alinieze imaginea

en: No special alignment
ro_RO: Nici o aliniere specială

en: Image Fade in Animation
ro_RO: Fade imagine in Animation

en: Add a small animation to the image when the user first scrolls to the image position. This is only to add some 'spice' to the site and only works in modern browsers
ro_RO: Adauga o animatie mic de imagine atunci când primul utilizator sulurile la poziția imaginii. Acest lucru este doar pentru a adăuga un "condiment" pentru site-ul și funcționează numai în browsere moderne

en: None
ro_RO: Niciunul

en: Top to Bottom
ro_RO: Sus în jos

en: Bottom to Top
ro_RO: Jos în sus

en: Left to Right
ro_RO: Stanga la dreapta

en: Right to Left
ro_RO: Dreapta la stanga

en: Image Link?
ro_RO: Link imagine?

en: Where should your image link to?
ro_RO: În cazul în care ar trebui să link-ul imagine a?

en: Caption
ro_RO: Legendă

en: Image Caption
ro_RO: Legendă imagine

en: Tooltip Width
ro_RO: Tooltip Lățime

en: Partner/Logo Element
ro_RO: Partener/Logo Element

en: Display a partner/logo Grid or Slider
ro_RO: Afișa un partener/logo Grila sau Slider

en: Add Images
ro_RO: Adauga imagini

en: Here you can add new Images to the partner/logo element.
ro_RO: Aici puteți adăuga imagini noi la partener / logo-ul elementului.

en: Add multiple Images
ro_RO: Adăugați mai multe imagini

en: Choose another Image
ro_RO: Alegeți o altă imagine

en: Display a image caption on hover
ro_RO: Afișa o legendă imagine pe Hover

en: Partner/Logo Link?
ro_RO: Partenerul/Logo Link?

en: Where should the image/logo link to?
ro_RO: În cazul în care ar trebui să link-ul imagine / logo-a?

en: Link Title
ro_RO: Titlu link

en: Enter a link title
ro_RO: Introduceți un titlu link

en: How many columns should be displayed?
ro_RO: Cât de multe coloane trebuie să fie afișate?

en: 7 Columns
ro_RO: 7 coloane

en: 8 Columns
ro_RO: 8 coloane

en: Logo Image Size
ro_RO: Marime imagine logo

en: Choose image size for your slideshow.
ro_RO: Alegeți dimensiunea imaginii pentru prezentarea de diapozitive.

en: Do you want to use a grid or a slider to display the logos?
ro_RO: Nu doriți să utilizați o rețea sau un slider pentru a afișa logo-uri?

en: Grid
ro_RO: Grila

en: Choose the transition for your logo slider.
ro_RO: Alege tranziție pentru logo-ul slider dumneavoastră.

en: Check if the logo slider should rotate by default
ro_RO: Verificați dacă logo-ul cursorul trebuie să se rotească în mod implicit

en: Link to:
ro_RO: Link la:

en: by
ro_RO: de

en: Sortable?
ro_RO: Sortabile?

en: Notification
ro_RO: Notificare

en: Creates a notification box to inform visitors
ro_RO: Creează o cutie de notificare pentru a informa vizitatorii

en: This is the small title at the top of your Notification.
ro_RO: Acesta este titlul mic în partea de sus a Notificare dumneavoastră.

en: This is the text that appears in your Notification.
ro_RO: Acesta este textul care apare în notificarea dumneavoastră.

en: Message Colors
ro_RO: Mesaj Culori

en: Choose the color for your Box here
ro_RO: Alege culoarea de cutiutei dvs. aici

en: Success (Green)
ro_RO: Succesul (verde)

en: Notification (Blue)
ro_RO: Notificarea (Albastru)

en: Warning (Red)
ro_RO: Avertizare (Rosu)

en: Alert (Orange)
ro_RO: Alerta (Portocaliu)

en: Neutral (Light Grey)
ro_RO: Neutru (Gri)

en: Neutral (Dark Grey)
ro_RO: Neutru (Gri Inchis)

en: Notification Box Border
ro_RO: Notificare cutiuta bordura

en: Choose the border for your Box here
ro_RO: Alege bordura pentru cutiuta dvs. aici

en: Solid
ro_RO: Plin

en: Dashed
ro_RO: Punctate

en: Select a custom background color for your Notification here
ro_RO: Selectați o culoare de fundal personalizat pentru notificarea aici

en: Select a custom font color for your Notification here
ro_RO: Selectați o culoare de font personalizat pentru notificarea aici

en: Box Size
ro_RO: Marime cutiuta

en: Choose the size of your Box here
ro_RO: Alegeți dimensiunea de a cutiuta dvs. aici

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Portfolio Grid
ro_RO: Portofoliu grila

en: Creates a grid of portfolio excerpts
ro_RO: Creează o grilă de portofoliu extrase

en: Which categories should be used for the portfolio?
ro_RO: Ce categorii ar trebui să fie utilizate pentru portofoliul?

en: 1 Column
ro_RO: 1 Coloana

en: 1 Column layout
ro_RO: 1 Coloana Aspect

en: Choose the 1 column layout
ro_RO: Alegeți aspectul coloana 1

en: Use special 1 column layout (side by side)
ro_RO: Utilizați aranjare speciale 1 coloana (alături)

en: Use default portfolio layout
ro_RO: Utilizați aspectul portofoliu implicit

en: Display Excerpt and Title below the preview image?
ro_RO: Afișarea Extras și titlul de sub imaginea de previzualizare?

en: Portfolio Grid Image Size
ro_RO: Portofoliul Grid Dimensiune imagine

en: Set the image size of the Portfolio Grid images
ro_RO: Setați dimensiunea imaginii de imagini Grid Portofoliu

en: Set the Portfolio Grid image size automatically based on column or layout width
ro_RO: Setați Portofoliu Grila dimensiunea imaginii automat în funcție de lățimea coloanei sau aspectul

en: Choose the Portfolio Grid image size manually (select thumbnail size)
ro_RO: Alegeți Portofoliu Grila manual imaginea (selectați dimensiunea miniaturii)

en: Select custom image size
ro_RO: Selectați dimensiunea particularizată imagine

en: Choose image size for Portfolio Grid Images
ro_RO: Alegeți dimensiunea imaginii pentru Portofoliu Grid Imagini

en: (Note: Images will be scaled to fit for the amount of columns chosen above)
ro_RO: (Notă: Imaginile vor fi scalate pentru a se potrivi pentru suma de coloane alese de mai sus)

en: Link Handling
ro_RO: Link-ul de manipulare

en: When clicking on a portfolio item you can choose to open the link to the single entry, open a preview (aka AJAX Portfolio) or show a bigger version of the image in a lightbox overlay
ro_RO: Când faceți clic pe un element de portofoliu puteți alege pentru a deschide link-ul de la intrarea singur, deschide o previzualizare (aka AJAX de portofoliu) sau să prezinte o versiune mai mare a imaginii într-o suprapunere lightbox

en: Open the entry on a new page
ro_RO: Deschideți intrarea pe o nouă pagină

en: Open a preview of the entry (known as AJAX Portfolio)
ro_RO: Deschideți o previzualizare de intrare (cunoscut sub numele de AJAX Portofoliu)

en: Display the big image in a lightbox
ro_RO: Afișa imaginea mare într-un lightbox

en: Should the sorting options based on categories be displayed?
ro_RO: Ar trebui să fie afișate opțiunile de sortare pe categorii?

en: Page Content
ro_RO: Continut pagina

en: Display the content of another entry
ro_RO: Afișa conținutul de altă intrare

en: Which Entry?
ro_RO: Care intrare?

en: Select the Entry that should be displayed
ro_RO: Selectați intrarea pe care ar trebui să fie afișate

en: Post Slider
ro_RO: Mesaj Slider

en: Display a Slideshow of Post Entries
ro_RO: Afișa o prezentare de posta comentarii

en: The offset determines where the query begins pulling posts. Useful if you want to remove a certain number of posts because you already query them with another post slider element.
ro_RO: Offset determină locul în care interogarea începe mesaje de tragere. Utilă dacă doriți să eliminați un anumit număr de posturi pentru ca interogare deja le cu un alt element de mesaj slider.

en: Choose if you want to only display the post title or title and excerpt
ro_RO: Alegeți dacă doriți să se afișeze numai post titlu sau titlu și extras

en: Set the preview image size automatically based on column width
ro_RO: Setați dimensiunea imaginii de previzualizare în mod automat pe lățimea coloanei

en: Check if the slideshow should rotate by default
ro_RO: Verificați dacă prezentarea trebuie să se rotească în mod implicit

en: Slideshow autorotation duration
ro_RO: Durata autorotation slideshow

en: Slideshow will rotate every X seconds
ro_RO: Prezentarea va roti la fiecare X secunde

en: Read more
ro_RO: Citește mai mult

en: Comment
ro_RO: Comentariu

en: Product Grid
ro_RO: Grila de marfuri

en: Display a Grid of Product Entries
ro_RO: Afișa o rețea de intrările de marfuri

en: The offset determines where the query begins pulling products. Useful if you want to remove a certain number of products because you already query them with another product grid. Attention: Use this option only if the product sorting of the product grids match and do not allow the user to pick the sort order!
ro_RO: Offset determină locul în care interogarea incepe produse tragere. Utilă dacă doriți să eliminați un anumit număr de produse, deoarece interogarea deja le cu un alt grilă produs. Atenție: Utilizați această opțiune numai dacă sortarea produsul a rețelelor de produse potrivesc și nu permite utilizatorului de a alege ordinea de sortare!

en: Sorting Options
ro_RO: Opțiuni de sortare

en: Here you can choose how to sort the products
ro_RO: Aici aveți posibilitatea să alegeți modul de sortare a produselor

en: Let user pick by displaying a dropdown with sort options (default value is defined at Woocommerce -> Settings -> Catalog)
ro_RO: Să utilizatorul alege prin afișarea unui vertical cu opțiuni de sortare (valoarea implicită este definită la Woocommerce -> Setari-> Catalog)

en: Use defaut (defined at Woocommerce -> Settings -> Catalog)
ro_RO: Utilizați implicit (definit la Woocommerce -> Setari-> Catalog)

en: Sort alphabetically
ro_RO: Sortează în ordine alfabetică

en: Sort by most recent
ro_RO: Sortare Cele mai recente

en: Sort by price
ro_RO: Sortează după preț

en: Sort by popularity
ro_RO: Sorteaza dupa popularitate

en: Product Slider
ro_RO: Slider produs

en: Display a Slideshow of Product Entries
ro_RO: Afișa o prezentare de intrările de marfuri

en: The offset determines where the query begins pulling products. Useful if you want to remove a certain number of products because you already query them with another product slider. Attention: Use this option only if the product sorting of the product sliders match!
ro_RO: Offset determină locul în care interogarea incepe produse tragere. Utilă dacă doriți să eliminați un anumit număr de produse, deoarece interogarea deja le cu un alt slider produs. Atenție: Utilizați această opțiune numai dacă sortarea produsul de cursoare produse potrivesc!

en: No products found which match your selection.
ro_RO: Nici un produs gasit care se potrivesc dvs. de selecție.

en: Progress Bars
ro_RO: Bare de progres

en: Create some progress bars
ro_RO: Crearea unor bare de progres

en: Add/Edit Progress Bars
ro_RO: Adauga / Editare bare de progres

en: Here you can add, remove and edit the various progress bars.
ro_RO: Aici puteți adăuga, șterge și modifica diverse bare de progres.

en: Edit Progress Bars
ro_RO: Editare bare de progres

en: Skill or Task
ro_RO: Calificare sau activități

en: Progress Bars Title
ro_RO: Progresul barele de titlu

en: Enter the Progress Bars title here
ro_RO: Introduceți Progresul barele de titlu aici

en: Select a number between 0 and 100
ro_RO: Selectați un număr între 0 și 100

en: Bar Color
ro_RO: Culoare Bara

en: Choose a color for your progress bar here
ro_RO: Alege o culoare pentru bara de progres aici

en: Should an icon be displayed at the left side of the progress bar
ro_RO: Ar trebui să o pictogramă fi afișată în partea stângă a barei de progres

en: Promo Box
ro_RO: Cutie Promo

en: Creates a notification box with call to action button
ro_RO: Creează o cutie de notificare cu apel la butonul de acțiune

en: Enter some content for Promo Box
ro_RO: Introduceți un conținut de Promo Box

en: Welcome Stranger! This is an example Text for your fantastic Promo Box! Feel Free to delete it and replace it with your own fancy Message!
ro_RO: Bine ai venit strainule! Acesta este un exemplu text pentru dumneavoastră fantastica Cutie Promo! Simțiți-vă liber să-l ștergeți și să o înlocuiască cu propriul Mesaj de lux!

en: Promo Box Button
ro_RO: Buton Cutie Promo

en: Do you want to display a Call to Action Button on the right side of the box?
ro_RO: Nu doriți să se afișeze un apel la buton acțiune pe partea dreaptă a casetei?

en: Creates a section with unique background image and colors
ro_RO: Creează o secțiune cu imagini de fundal unice și culori

en: Delete Section
ro_RO: Ștergeți Secțiunea

en: Edit Section
ro_RO: Editare Secțiunea

en: Clone Section
ro_RO: Secțiunea Clona

en: Section Padding
ro_RO: Sectiunea Distanta

en: Define the sections top and bottom padding
ro_RO: Definirea secțiunea de sus și distanta de jos

en: No Padding
ro_RO: Nici o distanta

en: Small Padding
ro_RO: Distanta mica

en: Default Padding
ro_RO: Distanta implicita

en: Large Padding
ro_RO: Distanta mare

en: Select a custom background color for your Section here. Leave empty if you want to use the background color of the color scheme defined above
ro_RO: Selectați o culoare de fundal personalizat pentru secțiunea de aici. Lăsați gol dacă doriți să folosiți culoarea de fundal a schemei de culori definit mai sus

en: Either upload a new, or choose an existing image from your media library. Leave empty if you want to use the background image of the color scheme defined above
ro_RO: Fie încărcați un nou, sau alege o imagine existentă din biblioteca media. Lăsați gol dacă doriți să utilizați imaginea de fundal a schema de culori definit mai sus

en: Easy Slider
ro_RO: Slider Usor

en: Display a simple slideshow element
ro_RO: Afișa un element de prezentare simplu

en: Here you can add new Images to the slideshow.
ro_RO: Aici puteți adăuga imagini noi la prezentarea.

en: Caption Title
ro_RO: Titlu Legenda

en: Enter a caption title for the slide here
ro_RO: Introduceți un titlu de legendă pentru diapozitiv aici

en: Caption Text
ro_RO: Text Legenda

en: Enter some additional caption text
ro_RO: Introduceți un text legendă suplimentare

en: Apply Link to Image
ro_RO: Aplicați Link la imagine

en: Slideshow Image Size
ro_RO: Slideshow Dimensiune imagine

en: Slideshow Transition
ro_RO: Tranziție prezentare diapozitive

en: Choose the transition for your Slideshow.
ro_RO: Alege tranziție pentru prezentarea de diapozitive.

en: Fullscreen Slider
ro_RO: Slider pe tot ecranul

en: Display a fullscreen slideshow element
ro_RO: Afișa un element de diapozitive pe tot ecranul

en: Image Position
ro_RO: Poziția Imaginii

en: Caption Positioning
ro_RO: Poziționare Legendă

en: Fullwidth Easy Slider
ro_RO: Latime mare Easy Slider

en: Display a simple fullwidth slideshow element
ro_RO: Afișa un element simplu al prezentarii latime mare

en: Stretch image to fit the slideshow size?
ro_RO: Întinde imaginea pentru a se potrivi cu dimensiunea slideshow?

en: By default the image stretches across the full width of the screen. You can deactivate this behavior and simply align it in the center of the slider
ro_RO: În mod implicit, imaginea se întinde pe întreaga lățime a ecranului. Puteți dezactiva acest comportament și pur și simplu l aliniați în centrul cursorului

en: Yes, stretch the image
ro_RO: Da, întinde imaginea

en: No, dont stretch the image. If the browser window is bigger than the image simply align it centered
ro_RO: Nu, Nu întinde imaginea. Dacă fereastra browser-ului este mai mare decât imaginea pur si simplu aliniază central

en: Slideshow Background Image
ro_RO: Imagine Fundal Prezentare

en: If you are displaying transparent images like pngs you can set a static background image or pattern that will appear behind those pngs.
ro_RO: Dacă sunteți afișarea imaginilor transparente ca PNG, puteți seta o imagine de fundal statice sau model care va apărea în spatele acestor PNG.

en: Advanced Layerslider
ro_RO: Avansat Layerslider

en: Display a Layerslider Slideshow
ro_RO: Afișarea unui slideshow Layerslider

en: No Layer Slider Found. Click here to create one
ro_RO: Nu Slider Layer găsit. Click aici pentru a crea un

en: Edit Layer Slider here
ro_RO: Edita Slider Layer aici

en: Fullwidth Revolution Slider
ro_RO: Fullwidth Revoluția Slider

en: Display a fullwidth Revolution Slider
ro_RO: Afișa un slider Revoluția fullwidth

en: No Revolution Slider Found. Click here to create one
ro_RO: Nu Slider Revoluția a fost găsit. Click aici pentru a crea un

en: Edit Revolution Slider here
ro_RO: Editare Revoluția Slider aici

en: Table
ro_RO: Tabel

en: Creates a data or pricing table
ro_RO: Creează un tabel de date sau de stabilire a prețurilor

en: Table Builder
ro_RO: Tabelul Builder

en: Start by adding columns and rows, then add content and styling to each.
ro_RO: Începeți prin adăugarea de coloane și rânduri, apoi adăugați conținut și stil la fiecare.

en: Default Row
ro_RO: Rand Implicit

en: Heading Row
ro_RO: Rubrica rand

en: Pricing Row
ro_RO: Rand Pret

en: Button Row
ro_RO: Randul de jos

en: Default Column
ro_RO: Coloana Implicita

en: Highlight Column
ro_RO: Evidențiați coloana

en: Description Column
ro_RO: Descriere Coloana

en: Center Text Column
ro_RO: Centru Text Coloana

en: Table Purpose
ro_RO: Scop Tabel

en: Choose if the table should be used to display tabular data or to display pricing options. (Difference: Pricing tables are flashier and try to stand out)
ro_RO: Alegeți dacă masa ar trebui sa fie utilizate pentru a afișa date tabelare sau pentru a afișa opțiuni de tarifare. (Diferența: tabele de prețuri sunt flashier și să încerce să iasă în evidență)

en: Use the table as a Pricing Table
ro_RO: Folosiți tabelul ca un tabel pret

en: Use the table to display tabular data
ro_RO: Folosiți tabelul pentru a afișa date tabelare

en: Table Caption
ro_RO: tabelul Legendă

en: Add a short caption to the table so visitors know what the data is about
ro_RO: Adăugați o legendă scurt la masă astfel încât vizitatorii stiu ce date este vorba

en: Tabs
ro_RO: Taburi

en: Creates a tabbed content area
ro_RO: Creează o zonă de conținut file

en: Tab Position
ro_RO: Pozitie taburi

en: Where should the tabs be displayed
ro_RO: În cazul în care trebuie să fie afișate în filele

en: Display tabs at the top
ro_RO: Afișa filele de la partea de sus

en: Display Tabs on the left
ro_RO: Afișează file de pe partea stângă

en: Display Tabs on the right
ro_RO: Afișează file pe dreapta

en: Boxed Tabs
ro_RO: File cutie

en: Do you want to display a border around your tabs or without border
ro_RO: Nu doriți să se afișeze un chenar în jurul filele sau fără chenar

en: With border
ro_RO: cu bordura

en: Without border
ro_RO: fara bordura

en: Add/Edit Tabs
ro_RO: Adauga / Editare file

en: Here you can add, remove and edit the Tabs you want to display.
ro_RO: Aici puteți adăuga, șterge și edita filele pe care le doriți să le afișați.

en: Tab 1
ro_RO: Fila 1

en: Tab 2
ro_RO: Fila 2

en: Tab Title
ro_RO: Titlu Fila

en: Enter the tab title here (Better keep it short)
ro_RO: Introduceți titlul fila aici (Mai bine păstrați-l scurt)

en: Tab Icon
ro_RO: Iconita Fila

en: Should an icon be displayed at the left side of the tab title?
ro_RO: Ar trebui să o pictogramă fi afișată în partea stângă a titlului fila?

en: Select an icon for your tab title below
ro_RO: Selectați o pictogramă pentru titlu fila de mai jos

en: Tab Content
ro_RO: Continut Fila

en: Initial Open
ro_RO: Inițial deschis

en: Enter the Number of the Tab that should be open initially.
ro_RO: Introduceți numărul de fila care ar trebui să fie deschis inițial.

en: For Developers: Custom Tab ID
ro_RO: Pentru dezvoltatori: ID Fila Personalizat

en: Insert a custom ID for the element here. Make sure to only use allowed characters.
ro_RO: Introduceți un ID-ul personalizat pentru elementul aici. Asigurați-vă că pentru a utiliza numai caractere permise.

en: Team Member
ro_RO: Membru al Echipei

en: Display a team members image with additional information
ro_RO: Afișa o echipă imagine membri cu informații suplimentare

en: Team Member Name
ro_RO: Numele Membrului Echipei

en: Name of the person
ro_RO: Numele persoanei

en: Team Member Job title
ro_RO: Membru al echipei titlu de locuri de muncă

en: Job title of the person.
ro_RO: Titlul de locuri de muncă al persoanei.

en: Team Member Image
ro_RO: Echipa Imagine membru

en: Team Member Description
ro_RO: Echipa Descriere membru

en: Enter a few words that describe the person
ro_RO: Scrie cateva cuvinte care descriu persoana

en: Add/Edit Social Service or Icon Links
ro_RO: Adauga / Editare serviciu sau Iconite sociale Link-uri

en: Below each Team Member you can add Icons that link to destinations like facebook page, twitter account etc.
ro_RO: Sub fiecare membru al echipei poate adăuga icoane care se leagă de destinații, cum ar fi pagina de Facebook, Twitter cont, etc

en: Edit Icon Link
ro_RO: Pictograma Editare Link

en: Hover Text
ro_RO: Text acoperire

en: Text that appears if you place your mouse above the Icon
ro_RO: Textul care apare, dacă vă plasați mouse-ul deasupra pictogramei

en: Icon Link
ro_RO: Link Iconita

en: Enter the URL of the Page you want to link to
ro_RO: Introduceți URL-ul paginii pe care doriți să se leagă de

en: Open in same window
ro_RO: Deschide în aceeași fereastră

en: Testimonials
ro_RO: Recomandari

en: Creates a Testimonial Grid
ro_RO: Creaza Grila de Recomandare

en: Add/Edit Testimonial
ro_RO: Adauga/Editeaza Recomandare

en: Here you can add, remove and edit your Testimonials.
ro_RO: Aici puteți adăuga, șterge și edita Recomandarile tale.

en: Edit Testimonial
ro_RO: Editeaza Recomandare

en: Subtitle below name
ro_RO: Subtitlu de sub nume

en: Quote
ro_RO: Citat

en: Enter the testimonial here
ro_RO: Introduceți comentariu aici

en: Website Link
ro_RO: Link-ul Site-ului

en: Website Name
ro_RO: Nume Site

en: Testimonial Style
ro_RO: Stil Recomandare

en: Here you can select how to display the testimonials. You can either create a testimonial slider or a testimonial grid with multiple columns
ro_RO: Aici puteți selecta modul de afișare a marturii. Puteți crea fie un slider recomandare sau o grilă comentariu cu mai multe coloane

en: Testimonial Grid
ro_RO: Recomandare Grila

en: Testimonial Grid Columns
ro_RO: Coloana Recomandare Grila

en: How many columns do you want to display
ro_RO: Câte coloane vrei să afișați

en: Testimonial by
ro_RO: Recomandat de

en: Text Block
ro_RO: Bloc Text

en: Creates a simple text block
ro_RO: Creează un bloc de text simplu

en: Enter some content for this textblock
ro_RO: Introduceți un conținut pentru acest bloc de text

en: Accordion
ro_RO: Acordeon

en: Creates toggles or accordions
ro_RO: Creează comută sau acordeoane

en: Add/Edit Toggles
ro_RO: Adauga / Editare Comută

en: Here you can add, remove and edit the toggles you want to display.
ro_RO: Aici puteți adăuga, șterge și edita comută pe care doriți să afișați.

en: Toggle 1
ro_RO: Comută 1

en: Toggle 2
ro_RO: Comută 2

en: Toggle Title
ro_RO: Titlu Comută

en: Enter the toggle title here (Better keep it short)
ro_RO: Introduceți titlul de comutare aici (Mai bine păstrați-l scurt)

en: Toggle Content
ro_RO: Continut Comută

en: Toggle Sorting Tags
ro_RO: Sorteaza tagurile Comută

en: Enter any number of comma separated tags here. If sorting is active the user can filter the visible toggles with the help of these tags
ro_RO: Introduceți orice număr de etichete separate prin virgula aici. Dacă sortarea este activ, utilizatorul poate filtra comută vizibile cu ajutorul acestor tag-uri

en: Enter the Number of the Accordion Item that should be open initially. Set to Zero if all should be close on page load
ro_RO: Introduceți numărul de articol Acordeon, care ar trebui să fie deschis inițial. Setați la zero dacă toți ar trebui să fie aproape la încărcarea paginii

en: Behavior
ro_RO: Comportare

en: Should only one toggle be active at a time and the others be hidden or can multiple toggles be open at the same time?
ro_RO: Trebuie doar o comutare fi activ la un moment dat și pe ceilalți să fie ascunse sau poate mai multe comută fi deschisă în același timp?

en: Only one toggle open at a time (Accordion Mode)
ro_RO: Doar un singur comuta deschis la un moment dat (Mod acordeon)

en: Multiple toggles open allowed (Toggle Mode)
ro_RO: Comută deschide mai multe permis (Mod comutare)

en: Sorting
ro_RO: Sortare

en: Display the toggle sorting menu? (You also need to add a number of tags to each toggle to make sorting possible)
ro_RO: Afișați meniul de sortare de comutare? (De asemenea, trebuie să adăugați un număr de etichete pentru fiecare circuit pentru a face sortare posibile)

en: No Sorting
ro_RO: Sortare Dezactivata

en: Sorting Active
ro_RO: Sortare Activa

en: For Developers: Custom Toggle ID
ro_RO: Pentru dezvoltatori: ID Toggle personalizat

en: Insert a custom ID for the element here. Make sure to only use allowed characters
ro_RO: Introduceți un ID-ul personalizat pentru elementul aici. Asigurați-vă că pentru a utiliza numai caractere permise

en: Display a video
ro_RO: Afișeze o înregistrare video

en: Choose Video
ro_RO: Alegeți Video

en: Either upload a new video, choose an existing video from your media library or link to a video by URL
ro_RO: Fie încărcați un nou videoclip, alegeți un videoclip existent din bibliotecă media sau link la un video de URL

en: A list of all supported Video Services can be found on
ro_RO: O listă a tuturor serviciilor video suportate pot fi găsite pe

en: Working examples, in case you want to use an external service:
ro_RO: Exemple de lucru, în cazul în care doriți să utilizați un serviciu extern:

en: Attention when using self hosted HTML 5 Videos
ro_RO: Atenție la utilizarea de auto găzduit HTML 5 video

en: Different Browsers support different file types (mp4, ogv, webm). If you embed a example.mp4 video the video player will automatically check if a example.ogv and example.webm video is available and display those versions in case its possible and necessary
ro_RO: Diferite browsere de sprijin diferite tipuri de fișiere (MP4, OGV, WebM). Dacă încorporați un videoclip example.mp4 player-ul video va verifica automat dacă un videoclip example.ogv și example.webm este disponibil și afișa aceste versiuni în cazul său este necesar și posibil

en: Insert Video
ro_RO: Inserare video

en: Video Format
ro_RO: Format Video

en: Choose if you want to display a modern 16:9 or classic 4:3 Video, or use a custom ratio
ro_RO: Alegeți dacă doriți să se afișeze un modern 16:9 sau clasic 4:3 video, sau de a folosi un raport personalizat

en: Custom Ratio
ro_RO: Raport personalizat

en: Video width
ro_RO: Lățimea Video

en: Enter a value for the width
ro_RO: Introduceți o valoare pentru lățimea

en: Video height
ro_RO: Înălțimea Video

en: Enter a value for the height
ro_RO: Introduceți o valoare pentru înălțimea

en: Choose Another Video (HTML5 Only)
ro_RO: Alege alt video (numai HTML5)

en: Either upload a new video, choose an existing video from your media library or link to a video by URL.
                                                       If you want to make sure that all browser can display your video upload a mp4, an ogv and a webm version of your video.
ro_RO: Fie încărcați un nou videoclip, alegeți un videoclip existent din bibliotecă media sau link la un video de URL.
                                                        Dacă doriți să vă asigurați că toate browser-ul poate afișa video încărca un mp4, un OGV și o versiune a WebM video.

en: Widget Area
ro_RO: Zona Widget

en: Display one of the themes widget areas
ro_RO: Afișa una dintre zonele widget teme

en: Error fetching content - please reload the page and try again
ro_RO: Eroare conținut preluarea - vă rugăm să reîncărcați pagina și încercați din nou

en: It seems your are no longer logged in. Please reload the page and try again
ro_RO: Se pare că dumneavoastră nu mai sunt logat Reîncărcați pagina și încercați din nou

en: Your session timed out. Simply reload the page and try again
ro_RO: Sesiunea dumneavoastră a expirat. Pur și simplu reîncărcați pagina și încercați din nou

en: An error occured
ro_RO: A apărut o eroare

en: Attention!
ro_RO: Atenție!

en: All right!
ro_RO: În regulă!

en: Save
ro_RO: Salveaza

en: Close
ro_RO: Inchide

en: Undo
ro_RO: Anuleaza

en: Redo
ro_RO: Refaceți

en: You need to add at least one element to the canvas to save this entry as a template
ro_RO: Trebuie să adăugați cel puțin un element de panza pentru a salva această intrare ca un șablon

en: Choose Template Name
ro_RO: Alegeți numele șablonului

en: Allowed Characters: Whitespace
ro_RO: Caractere permise: spațiu

en: Template Name must have at least 3 characters
ro_RO: Numele șablon trebuie să aibă cel puțin 3 caractere

en: Could not load the template. You might want to try and reload the page
ro_RO: Nu a putut încărca șablonul. S-ar putea să doriți să încercați și reîncărcați pagina

en: Avia Layout Builder
ro_RO: Avia Aspect Builder

en: Additional Portfolio Settings
ro_RO: Setări suplimentare de portofoliu

en: Visual layout editor
ro_RO: Editor Visual aspect

en: Quick Info & Hotkeys
ro_RO: Quick Info & Taste

en: General Info
ro_RO: Informatii Generale

en: To insert an Element either click the insert button for that element or drag the button onto the canvas
ro_RO: Pentru a insera un element, fie faceți clic pe butonul Insert pentru care elementul sau glisați butonul de pe panza

en: If you place your mouse above the insert button a short info tooltip will appear
ro_RO: Dacă plasați mouse-ul deasupra butonului introduce va apărea o Short Info tooltip

en: To sort and arrange your elements just drag them to a position of your choice and release them
ro_RO: Pentru a sorta și aranja elementele ta doar glisați-le într-o poziție de alegere și eliberați-le

en: Valid drop targets will be highlighted. Some elements like fullwidth sliders and color section can not be dropped onto other elements
ro_RO: Obiective valide meniurile vor fi evidențiate. Unele elemente, cum ar fi cursoare fullwidth și secțiunea de culoare nu poate fi abandonat pe alte elemente

en: Edit Elements in Popup Window:
ro_RO: Editare elemente din fereastra pop-up:

en: Most elements open a popup window if you click them
ro_RO: Cele mai multe elemente deschide o fereastră pop-up, dacă faceți clic pe ele

en: Press TAB to navigate trough the various form fields of a popup window.
ro_RO: Apăsați TAB pentru a naviga prin diferitele domenii formă de ferestre pop-up.

en: Press ESC on your keyboard or the Close Button to close popup window.
ro_RO: Apăsați ESC de pe tastatură sau Închidere pentru a închide fereastra pop-up.

en: Press ENTER on your keyboard or the Save Button to save current state of a popup window
ro_RO: Apăsați ENTER pe tastatură sau butonul Save pentru a salva starea curentă a unei ferestre pop-up

en: Overwrite Portfolio Link setting
ro_RO: Suprascrie setarea Link Portofoliu

en: If this entry is displayed in a portfolio grid, it will use the grids link settings (open either in lightbox, or open link url). You may overwrite this setting here
ro_RO: Dacă această intrare este afișată într-o grilă portofoliu, acesta va folosi setările de legătură grilele (deschis, fie în lightbox, sau deschis link-ul URL). Puteți suprascrie această setare aici

en: Link portfolio item to external URL
ro_RO: Element de portofoliu se leagă de URL-ul extern

en: Ajax Portfolio Preview Settings
ro_RO: Ajax Portofoliu Setări de vizualizare

en: If you have selected to display your portfolio grid as an 'Ajax Portfolio' please choose preview images here and write some preview text. Once the user clicks on the portfolio item a preview element with those images and info will open.
ro_RO: Dacă ați selectat pentru a afișa grila de portofoliu ca un "portofoliu Ajax" alege imagini de previzualizare aici și de a scrie un text de previzualizare. Odată ce utilizatorul face clic pe elementul portofoliu un element de previzualizare cu acele imagini si informatii se va deschide.

en: Add Preview Images
ro_RO: Adauga Previzualizarea imaginilor

en: Create a new Preview Gallery or Slideshow by selecting existing or uploading new images
ro_RO: Creați o noua Galerie Previzualizare sau prezentare prin selectarea de noi imagini existente sau încărcarea

en: Remove Images
ro_RO: Elimina Imagini

en: Display Preview Images
ro_RO: Afișare Previzualizarea imaginilor

en: Display Images as either gallery, slideshow or as a list below each other
ro_RO: Afișa imagini, fie ca galerie, prezentarea sau ca o lista de mai jos reciproc

en: Image List
ro_RO: Lista de imagine

en: Don't show the images at all and display the preview text only
ro_RO: Nu doresc să se afișeze imaginile la toate și să afișeze numai textul previzualizare

en: Autorotation
ro_RO: Auto Rotatie

en: Slideshow autorotation Settings in Seconds
ro_RO: Setări Auto Rotation Prezentare în câteva secunde

en: Gallery Thumbnail Columns
ro_RO: Coloane miniaturi galerie

en: How many Thumbnails should be displayed beside each other
ro_RO: Câte Miniaturi ar trebui să fie afișat lângă celălalt

en: Add Preview Text
ro_RO: Adauga Previzualizare text

en: The text will appear beside your gallery/slideshow
ro_RO: Textul va apărea alături de galeria / slideshow

en: Select the desired Page layout
ro_RO: Selectați aspectul pagina dorită

en: Default Layout - set in
ro_RO: Aspect implicit - stabilit în

en: No Sidebar
ro_RO: Nici o laterala

en: Left Sidebar
ro_RO: Laterala Stanga

en: Right Sidebar
ro_RO: Laterala Dreapta

en: Sidebar Setting
ro_RO: Setari Laterala

en: Choose a custom sidebar for this entry
ro_RO: Alegeți o laterala personalizata pentru această intrare

en: Footer Settings
ro_RO: Setări subsol

en: Display the footer widgets?
ro_RO: Afișare widget in subsol?

en: Footer
ro_RO: Subsol

en: Display the footer widgets & socket
ro_RO: Afișa widget subsol și soclu

en: Display only the footer widgets (no socket)
ro_RO: Afișa numai widget subsol (fără soclu)

en: Display only the socket (no footer widgets)
ro_RO: Afișa numai priza (nu widget-uri de subsol)

en: Don't display the socket & footer widgets
ro_RO: Nu se afișează la priza & subsol widget

en: Add
ro_RO: Adauga

en: Move
ro_RO: Muta

en: Delete
ro_RO: Sterge

en: Select
ro_RO: Selecteaza

en: Add Table Row
ro_RO: Aduga in tabel rand

en: Add Table Column
ro_RO: Adauga in tabel coloana

en: Remove Image
ro_RO: Sterge Imagine

en: Expand
ro_RO: Extinde

en: No Templates saved yet
ro_RO: Nici sablon salvata inca

en: Templates
ro_RO: Sablon

en: Save Entry as Template
ro_RO: Salvați de intrare ca șablon

en: Load Template
ro_RO: Incarca Sablon

en: Template name already in use. Please delete the template with this name first or choose a different name
ro_RO: Numele șablon deja în uz. Vă rugăm să ștergeți modelul cu acest nume în primul rând sau alege un nume diferit

en: Custom Css Class
ro_RO: CSS personalizat Class

en: Add a custom css class for the element here. Make sure to only use allowed characters (latin characters, underscores, dashes and numbers)
ro_RO: Adauga o clasa CSS personalizat pentru elementul aici. Asigurați-vă că pentru a utiliza numai caractere permise (caractere latine, subliniere, cratime și numere)

en: Edit Element
ro_RO: Editeaza Element

en: Delete Element
ro_RO: Sterge Element

en: Clone Element
ro_RO: Cloneaza Element

en: Advanced Layout Editor
ro_RO: Editor Schema Avansata

en: Default Editor
ro_RO: Editor Implicit

en: Custom Elements
ro_RO: Elemente Personalizate

en: Information
ro_RO: Informatie

en: Parent
ro_RO: Parinte

en: Edit
ro_RO: Editare

en: New
ro_RO: Nou

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Product Category
ro_RO: Categorie Productie

en: Search Product Categories
ro_RO: Cauta produs in Categorii

en: All Product Categories
ro_RO: Toate Produsele din categorii

en: Parent Product Category
ro_RO: Categorie Produs Parinte

en: Parent Product Category:
ro_RO: Categorie Produs Parinte:

en: Edit Product Category
ro_RO: Editeaza Produs Categorie

en: Update Product Category
ro_RO: Actualizeaza Produs Categorie

en: Add New Product Category
ro_RO: Adauga Produs Nou in Categorie

en: New Product Category Name
ro_RO: Nume categorie produs nou

[ctx: slug]
en: product-category
ro_RO: produs-categorie [ slug ]

en: Tags
ro_RO: Taguri

en: Product Tag
ro_RO: Produs Tag

en: Search Product Tags
ro_RO: Cauta Produs Taguri

en: All Product Tags
ro_RO: Toate Etichete produse

en: Parent Product Tag
ro_RO: Părinte Tag produse

en: Parent Product Tag:
ro_RO: Părinte Tag produse:

en: Edit Product Tag
ro_RO: Editare Tag produse

en: Update Product Tag
ro_RO: Actualizare Tag produse

en: Add New Product Tag
ro_RO: Adăugați tag-ul de marfuri

en: New Product Tag Name
ro_RO: New Tag Produs

[ctx: slug]
en: product-tag
ro_RO: produs-tag

en: Products
ro_RO: Produse

en: Product
ro_RO: Produs

en: Add Product
ro_RO: Adauga Produs

en: Add New Product
ro_RO: Adăugați noi produse

en: Edit Product
ro_RO: Editare de produs

en: New Product
ro_RO: Produs Nou

en: View Product
ro_RO: Vezi Produs

en: Search Products
ro_RO: Cauta Produse

en: No Products found
ro_RO: Nici un produs gasit

en: No Products found in trash
ro_RO: Nici un produss gasit in gunoi

en: Parent Product
ro_RO: Catalog Părinte

en: This is where you can add new products to your store.
ro_RO: Acest lucru este în cazul în care puteți adăuga noi produse pentru magazin.

en: Variations
ro_RO: Variatii

en: Variation
ro_RO: Variati

en: Add Variation
ro_RO: Adauga Variatie

en: Add New Variation
ro_RO: Adauga Variatie Noua

en: Edit Variation
ro_RO: Editeaza Variatie

en: New Variation
ro_RO: Variatie Noua

en: View Variation
ro_RO: Vezi Variatie

en: Search Variations
ro_RO: Cauta Variatie

en: No Variations found
ro_RO: Nici o variatie gasita

en: No Variations found in trash
ro_RO: Nici o variatie gasita in gunoi

en: Parent Variation
ro_RO: Parinte Variatie

en: Orders
ro_RO: Comenzi

en: Order
ro_RO: Comanda

en: Add Order
ro_RO: Adauga Comanda

en: Add New Order
ro_RO: Adauga Comanda Noua

en: Edit Order
ro_RO: Editeaza Comanda

en: New Order
ro_RO: Comanda Noua

en: View Order
ro_RO: Vezi Comanda

en: Search Orders
ro_RO: Cauta Comenzi

en: No Orders found
ro_RO: Nici o comand gasita

en: No Orders found in trash
ro_RO: Nici o comand gasita in gunoi

en: Parent Orders
ro_RO: Parinte Comenz

en: This is where store orders are stored.
ro_RO: Acest lucru este în cazul în care sunt stocate comenzi magazin.

en: Order statuses
ro_RO: Stari Comanda

en: Order status
ro_RO: Stare Comand

en: Search Order statuses
ro_RO: Cauta Statusuri Comenzi

en: All  Order statuses
ro_RO: Toate Starile Comenzilor

en: Parent Order status
ro_RO: Stare Parinte Comanda

en: Parent Order status:
ro_RO: Stare Parinte Comanda:

en: Edit Order status
ro_RO: Editeaza Comanda Stare

en: Update Order status
ro_RO: Actualizare Comanda Stare

en: Add New Order status
ro_RO: Adauga Stare Comanda Noua

en: New Order status Name
ro_RO: Stare Nume Comanda Noua

en: Coupons
ro_RO: Cupoane

en: Coupon
ro_RO: Cupon

en: Add Coupon
ro_RO: Adauga Cupon

en: Add New Coupon
ro_RO: Adauga Cupon Nou

en: Edit Coupon
ro_RO: Editeaza Cupon

en: New Coupon
ro_RO: Cupon Nou

en: View Coupons
ro_RO: Vezi Cupoane

en: View Coupon
ro_RO: Vezi Cupon

en: Search Coupons
ro_RO: Cauta Cupoane

en: No Coupons found
ro_RO: Nici un cupon gasit

en: No Coupons found in trash
ro_RO: Nici un cupon gasit in gunoi

en: Parent Coupon
ro_RO: Parinte Cupon

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
ro_RO: Acest lucru este în cazul în care puteți adăuga noi cupoane care clienții pot utiliza în magazin.

en: Product Hover
ro_RO: Produs hover

en: Select options
ro_RO: Selectați opțiunile

en: Show Details
ro_RO: Afișare Detalii

en: My Account
ro_RO: Contul Meu

en: Change Password
ro_RO: Schimbare parolă

en: Edit Address
ro_RO: Editare Adresa

en: Log Out
ro_RO: Iesire

en: Register
ro_RO: Inregistrare

en: Log In
ro_RO: Autentificare

en: Search results for:
ro_RO: Rezultatele căutării pentru:

en: Tag
ro_RO: Etichete

en: Shop
ro_RO: Magan

en: Default Order
ro_RO: Comanda Implicita

en: Price
ro_RO: Pret

en: Popularity
ro_RO: Popularitate

en: Click to order products ascending
ro_RO: Click pentru ordonarea produselor ordine crescător

en: Click to order products descending
ro_RO: Click pentru ordonarea produselor ordine descrescătore

en: Products per page
ro_RO: Produse pe pagină

en: Sort by
ro_RO: Sortează după

en: Display
ro_RO: Afisare

en: was added to the cart
ro_RO: a fost adăugat în coș

en: Editing:
ro_RO: Editare:

en: Change
ro_RO: Modifica

en: Copyright
ro_RO: Drepturi de autor

en: Forums
ro_RO: Forumuri

en: Edit profile for User:
ro_RO: Editare Profil utilizator:

en: Please enter your Envato Marketplace Username.
ro_RO: Vă rugăm introduceți Envato Piata Utilizator.

en: Please enter your Envato Marketplace API Key.
ro_RO: Vă rugăm introduceți Envato Piata API Key.

en: The API "set" is a required parameter.
ro_RO: API "set" este un parametru dorit.

en: The Envato Marketplace "item ID" is a required parameter.
ro_RO: Piata Envato "item id" este un parametru dorit.

en: You are here:
ro_RO: Sunteți aici:

en: 404 - Page not Found
ro_RO: 404 - Pagina nu a fost găsita

en: Home
ro_RO: Acasa

en: Week %1$s
ro_RO: Saptamana %1$s

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
ro_RO: Rezultatele cautarii pentru &quot;%1$s&quot;

en: 404 Not Found
ro_RO: 404 Pagina nu a fost găsita

en: Today
ro_RO: Astazi

en: Your Message:
ro_RO: Mesajul dumneavoastră:

en: Follow
ro_RO: Urmareste

en: on Twitter
ro_RO: pe Twitter

en: Subscribe
ro_RO: Subscrie

en: to RSS Feed
ro_RO: la RSS Feed

en: Advertise here
ro_RO: Publicitate aici

en: Add a google map to your blog or site
ro_RO: Adauga o hartă Google pentru blog-ul sau site-ul

en: Street Address:
ro_RO: Strada:

en: City:
ro_RO: Oras:

en: State:
ro_RO: Judet:

en: Postcode:
ro_RO: Cod postal;

en: Country:
ro_RO: Tara:

en: Fetch coordinates!
ro_RO: Preluarea coordonate!

en: Fetching the coordinates. Please wait...
ro_RO: Preluarea coordonate. Vă rugăm să așteptați ...

en: Latitude:
ro_RO: Latitudine:

en: Longitude:
ro_RO: Longitudine:

en: Zoom Level:
ro_RO: Nivelul de zoom:

en: Map Type:
ro_RO: Hartă Tip:

en: Display a Route by entering a address here. (If address is added Zoom will be ignored)
ro_RO: Afișată o rută prin introducerea unei adrese aici. (În cazul în care se adaugă adresa Zoom vor fi ignorate)

en: Info Bubble Content:
ro_RO: Informatii Bubble conținut:

en: Custom Marker Image URL:
ro_RO: Personalizat Marker Image URL:

en: Too many requests at once, please refresh the page to complete geocoding
ro_RO: Prea multe cereri de la o dată, vă rugăm să reîmprospătați pagina pentru a finaliza geocodare

en: Latitude and longitude for
ro_RO: Latitudine și longitudine pentru

en: couldn't be found by Google, please add them manually
ro_RO: nu a putut fi găsit de către Google, vă rugăm să adăugați-le manual

en: (remove)
ro_RO: (elimina)

en: Show
ro_RO: Afiseaza

en: Hide
ro_RO: Ascunde

en: Add to Gallery
ro_RO: Adauga Galeria

en: Enter Video URL
ro_RO: Introduceți URL-ul video

note: translators: %s: title of menu item in draft status
en: %s (Pending)
ro_RO: %s (in timpul)

en: Column
ro_RO: Coloana

en: (Mega Menu)
ro_RO: (Mega Meniu)

en: Edit Menu Item
ro_RO: Editare Element de meniu

en: Navigation Label
ro_RO: Eticheta de navigare

en: Mega Menu Column Title <span class="avia_supersmall">(if you dont want to display a title just enter a single dash: "-" )</span>
ro_RO: Mega Meniu Coloana Titlu <span class="avia_supersmall"> (dacă nu doriți să afișați un titlu doar să introduceți un singur liniuță: "-" ) </span>

en: Title Attribute
ro_RO: Titlul Caracteristica

en: link Target
ro_RO: link-ul țintă

en: Same window or tab
ro_RO: Aceeași fereastră sau filă

en: New window or tab
ro_RO: Fereastra noua sau fila

en: CSS Classes (optional)
ro_RO: Clase CSS (opțional)

en: link Relationship (XFN)
ro_RO: link-ul de Relatie (XFN)

en: Remove
ro_RO: Inlatura

en: Custom Widget Area
ro_RO: Zona Widget personalizat

en: Enter Name of the new Widget Area here
ro_RO: Introduceți numele noului zona Widget aici

en: Add Widget Area
ro_RO: Adauga Zona Widget

en: Install Required Plugins
ro_RO: Instalați plugin-uri necesare

en: Install Plugins
ro_RO: Instaleaza Plugin-uri

en: Installing Plugin: %s
ro_RO: Instalarea Plugin: %s

en: Something went wrong.
ro_RO: Ceva a mers prost.

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
ro_RO[0]: Această temă presupune următoarul plugin: %1$s.
ro_RO[1]: Această temă presupune urmatoarele plugin-uri: %1$s.

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
ro_RO[0]: Această temă recomandă următorul plugin: %1$s.
ro_RO[1]: Această temă recomandă următoarele plugin-uri: %1$s.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin installed. | Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins installed.
ro_RO[0]: Ne pare rău, dar nu aveți permisiunile corecte pentru a instala %s plugin. Contactați administratorul acestui site pentru a ajuta la obtinerea de plugin-ul instalat.
ro_RO[1]: Ne pare rău, dar nu aveți permisiunile corecte pentru a instala %s plugin-uri. Contactați administratorul acestui site pentru a ajuta la obtinerea de plugin-uri instalate.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
ro_RO[0]: Următorul plugin necesar este în prezent inactiv: %1$s.
ro_RO[1]: Următoarele plugin-uri necesare sunt în prezent inactive: %1$s.

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
ro_RO[0]: Următorul plugin recomandat este în prezent inactiv: %1$s.
ro_RO[1]: Următoarele plugin-uri recomandate sunt în prezent inactiv: %1$s.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin activated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins activated.
ro_RO[0]: Ne pare rău, dar nu aveți permisiunile corecte pentru a activa %s plugin. Contactați administratorul acestui site pentru a ajuta la obtinerea de plugin activat.
ro_RO[1]: Ne pare rău, dar nu aveți permisiunile corecte pentru a activa %s plugin-uri. Contactați administratorul acestui site pentru a ajuta la obtinerea de plugin-uri activate.

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
ro_RO[0]: Următoarele plugin-ul trebuie să fie actualizat la ultima versiune pentru a asigura compatibilitate maximă cu această temă: %1$s.
ro_RO[1]: Următoarele plugin-uri trebuie să fie actualizate la ultima versiune lor pentru a asigura compatibilitate maximă cu această temă: %1$s.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin updated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins updated.
ro_RO[0]: Ne pare rău, dar nu aveți permisiunile corecte pentru a actualiza %s plugin. Contactați administratorul acestui site pentru a ajuta la obtinerea de plugin-ul actualizat.
ro_RO[1]: Ne pare rău, dar nu aveți permisiunile corecte pentru a actualiza %s plugin-uri. Contactați administratorul acestui site pentru a ajuta la obtinerea de plugin-uri actualizate.

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
ro_RO[0]: Începe instalarea plugin
ro_RO[1]: Începe instalarea plugin-uri

en: Activate installed plugin | Activate installed plugins
ro_RO[0]: Activați plugin-ul instalat
ro_RO[1]: Activați plugin-urile instalate

en: Return to Required Plugins Installer
ro_RO: Intoarcetiva la Plugin-urile necesare instalate

en: Plugin activated successfully.
ro_RO: Plugin activat cu succes.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
ro_RO: Toate plugin-uri instalate și activat cu succes. %1$s

en: Return to the Dashboard
ro_RO: Inapoi la tabloul de bord

en: The following plugin was activated successfully: %s.
ro_RO: Următoarele plugin a fost activat cu succes: %s.

en: Dismiss this notice
ro_RO: Renunțați la această notificare

en: External Link
ro_RO: Link extern

en: Private Repository
ro_RO: Depozitul privat

en: Pre-Packaged
ro_RO: Pre-ambalate

en: Required
ro_RO: Necesar

en: Recommended
ro_RO: Recomandat

en: Not Installed
ro_RO: Nu este instalat

en: Installed But Not Activated
ro_RO: Instalat, dar nu activat

en: No plugins to install or activate. <a href="%1$s" title="Return to the Dashboard">Return to the Dashboard</a>
ro_RO: Nu plugin-uri pentru a instala sau activa. <a href="%1$s" title="Return to the Dashboard">Tabloul de bord </ a>

en: Source
ro_RO: Sursă

en: Install
ro_RO: Instaleaza

en: Activate
ro_RO: Activeaza

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
ro_RO[0]: Următorul plugin a fost activat cu succes:
ro_RO[1]: Următoarele plugin-uri au fost activat cu succes:

en: Install package not available.
ro_RO: Instalați pachetul nu este valabil.

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
ro_RO: Descărcarea pachetul de instalare de la <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Unpacking the package&#8230;
ro_RO: Despachetarea pachet&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
ro_RO: Instalarea plugin&#8230;

en: Plugin install failed.
ro_RO: Plugin de instalare a eșuat.

en: Plugin installed successfully.
ro_RO: Plugin-ul instalat cu succes.

en: Plugin activation failed.
ro_RO: Activarea plugin nu a reușit.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ro_RO: Procesul de instalare și activare începe. Acest proces poate dura un timp pe unele servere, așa că vă rugăm să aveți răbdare.

en: %1$s installed and activated successfully.
ro_RO: %1$s instalat și activat cu succes.

en: Hide Details
ro_RO: Ascunde detalii

en: All installations and activations have been completed.
ro_RO: Toate instalațiile și activări au fost finalizate.

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro_RO: Instalarea și activarea Plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ro_RO: Procesul de instalare începe. Acest proces poate dura un timp pe unele servere, așa că vă rugăm să aveți răbdare.

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
ro_RO: A apărut o eroare în timpul instalării %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: The installation of %1$s failed.
ro_RO: Instalarea %1$s nu a reușit.

en: %1$s installed successfully.
ro_RO: %1$s instalat cu succes.

en: All installations have been completed.
ro_RO: Toate instalatiile au fost finalizate.

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro_RO: Instalarea Plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: A new update for your theme
ro_RO: Un nou update pentru tema

en: is available!
ro_RO: este disponibil!

en: The latest version is
ro_RO: Cea mai recentă versiune este

en: You're using version
ro_RO: Ești folosind versiunea

en: Download Update From Themeforest.net
ro_RO: Descarca actualizare de Themeforest.net

en: View Changelog on http://kriesi.at
ro_RO: Vezi Jurnal Schimbari pe http://kriesi.at

en: View Changelog
ro_RO: Vezi Jurnal Schimbari

en: Remind Me Later
ro_RO: Amintește-mi mai târziu

en: Ignore the update notice this time
ro_RO: Ignora actualizarea observa acest moment

en: Ignore This Update Notice
ro_RO: Ignora acest Notice actualizare

en: Edit Frontpage
ro_RO: Editare Prima Pagina

en: Edit this entry
ro_RO: Edita această intrare

en: Edit Dynamic Template of this entry
ro_RO: Editare șablon dinamic al acestui intrare

en: Page %d of %d
ro_RO: Pagina %d din %d

en: Archive for category:
ro_RO: Arhiva pentru categoria:

en: Archive for date:
ro_RO: Arhiva pentru data de:

en: Archive for month:
ro_RO: Arhiva pentru luna:

en: Archive for year:
ro_RO: Arhiva pentru anul:

en: search results for:
ro_RO: Rezultate căutare pentru:

en: search result for:
ro_RO: Rezultatul cautarii pentru:

en: To search the site please enter a valid term
ro_RO: Pentru a căuta site-ul vă rugăm să introduceți un termen valabil

en: Author Archive
ro_RO: Autor Arhiva

en: for:
ro_RO: pentru:

en: Tag Archive for:
ro_RO: Arhiva tag-ul pentru:

en: Archive for:
ro_RO: Arhiva pentru:

en: Archives
ro_RO: Arhive

en: Page
ro_RO: Pagina

en: Menu item skipped due to missing menu slug
ro_RO: Elementul de meniu sarit din cauza lipsei Slug meniu

en: Menu item skipped due to invalid menu slug: %s
ro_RO: Elementul de meniu sarit din cauza Slug meniul invalid: %s

en: There was an error when reading this WXR file
ro_RO: Nu a fost o eroare atunci când citesc acest fișier WXR

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
ro_RO: Detaliile sunt prezentate mai sus. Importatorul va încerca acum din nou cu o parser diferit...

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
ro_RO: Acest lucru nu pare să fie un fișier WXR, lipsă/număr incorect versiune WXR

en: Sorry, there has been an error.
ro_RO: Ne pare rău, nu a fost o eroare.

en: The file does not exist, please try again.
ro_RO: Fișierul nu există, vă rugăm să încercați din nou.

en: All done.
ro_RO: Toate făcut.

en: Have fun!
ro_RO: Distreaza-te!

en: Remember to update the passwords and roles of imported users.
ro_RO: Amintiți-vă pentru a actualiza parolele și rolurile de utilizatori importate.

en: The export file could not be found at <code>%s</code>. It is likely that this was caused by a permissions problem.
ro_RO: Fișierul de export nu a putut fi găsit la <code>%s</code>. Este probabil ca aceasta a fost cauzată de o problemă permisiuni.

en: This WXR file (version %s) may not be supported by this version of the importer. Please consider updating.
ro_RO: Acest fișier WXR (versiunea %s) nu poate fi acceptat de această versiune a importatorului. Vă rugăm să ia în considerare actualizarea.

en: Failed to import author %s. Their posts will be attributed to the current user.
ro_RO: Nu a reușit să importe autorului %s. Posturile lor vor fi atribuite pentru utilizatorul curent.

en: Assign Authors
ro_RO: Atribuirea Autori

en: To make it easier for you to edit and save the imported content, you may want to reassign the author of the imported item to an existing user of this site. For example, you may want to import all the entries as <code>admin</code>s entries.
ro_RO: Pentru a face mai ușor pentru tine de a edita și salva conținutul importat, poate doriți să realocați autorului elementului importat la un utilizator existent de pe acest site. De exemplu, poate doriți să importați toate înregistrările ca <code>admin</code> intrărilor.

en: If a new user is created by WordPress, a new password will be randomly generated and the new user&#8217;s role will be set as %s. Manually changing the new user&#8217;s details will be necessary.
ro_RO: În cazul în care un nou utilizator este creat de WordPress, o noua parola va fi generata aleatoriu și rolul noului utilizator&#8217;s va fi setat ca %s. Schimbarea manual detaliile noului utilizator va fi necesar.

en: Import Attachments
ro_RO: Accesorii de import

en: Download and import file attachments
ro_RO: Descărca și de import fișierele atașate

en: Import author:
ro_RO: Import autor:

en: or create new user with login name:
ro_RO: sau de a crea un nou utilizator cu numele de utilizator:

en: as a new user:
ro_RO: ca un nou utilizator:

en: assign posts to an existing user:
ro_RO: atribui mesaje pentru un utilizator existent:

en: or assign posts to an existing user:
ro_RO: sau atribui mesajele unui utilizator existent:

en: - Select -
ro_RO: - Selectați -

en: Failed to create new user for %s. Their posts will be attributed to the current user.
ro_RO: Nu pentru a crea un nou utilizator pentru %s. Posturile lor vor fi atribuite pentru utilizatorul curent.

en: Failed to import category %s
ro_RO: Nu a reușit să importe categoria %s

en: Failed to import post tag %s
ro_RO: Nu a reușit să importe mesaj tag-ul %s

en: Failed to import %s %s
ro_RO: Nu a reușit să importe %s %s

en: Failed to import &#8220;%s&#8221;: Invalid post type %s
ro_RO: Nu a reușit să importe &#8220;%s&#8221;: Invalid tip de mesaj %s

en: %s &#8220;%s&#8221; already exists.
ro_RO: %s &#8220;%s&#8221; există deja.

en: Failed to import %s &#8220;%s&#8221;
ro_RO: Nu a reușit să importe %s &#8220;%s&#8221;

en: Fetching attachments is not enabled
ro_RO: Preluarea atașamente nu este activată

en: Invalid file type
ro_RO: Tip de fișier nevalid

en: Remote server did not respond
ro_RO: Server de la distanță nu au răspuns

en: Remote server returned error response %1$d %2$s
ro_RO: Server de la distanță returnat eroarea răspuns %1$d %2$s

en: Remote file is incorrect size
ro_RO: Fișier de la distanță este dimensiunea incorectă

en: Zero size file downloaded
ro_RO: Zero dimensiunea fișierului descărcat

en: Remote file is too large, limit is %s
ro_RO: Fișier de la distanță este prea mare, limita este de %s

en: A new version of this importer is available. Please update to version %s to ensure compatibility with newer export files.
ro_RO: O nouă versiune a acestui importator este disponibilă. Vă rugăm să actualizați la versiunea %s pentru a asigura compatibilitatea cu fișiere de export noi.

en: Howdy! Upload your WordPress eXtended RSS (WXR) file and we&#8217;ll import the posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags into this site.
ro_RO: Salutare! Încarcă eXtended RSS (WXR) fișierul WordPress și vom&#8217; importa posturi, pagini, comentarii, câmpuri personalizate, categorii și tag-uri în acest site.

en: Choose a WXR (.xml) file to upload, then click Upload file and import.
ro_RO: Alegeți un (. Xml) fișier WXR pentru a încărca, apoi faceți clic pe Încărcare fișier și de import.

en: Sorry, no posts matched your criteria
ro_RO: Ne pare rău, nu de posturi potrivit criteriilor

en: Please try another search term
ro_RO: Vă rugăm să încercați un alt termen de căutare

en: View all results
ro_RO: Vezi toate rezultatele

en: Permanent Link:
ro_RO: Link permanent:

en: Square
ro_RO: Pătrat

en: Portfolio
ro_RO: Portofoliu

en: Entry with Sidebar
ro_RO: Intrare cu Sidebar

en: Entry without Sidebar
ro_RO: Intrarea fără Sidebar

[ctx: post type general name]
en: Portfolio Items
ro_RO: Articole de portofoliu

[ctx: post type singular name]
en: Portfolio Entry
ro_RO: Portofoliul de Intrare

[ctx: portfolio]
en: Add New
ro_RO: Adăugați noi

en: Add New Portfolio Entry
ro_RO: Adauga Intrare Noua in Portofoliu

en: Edit Portfolio Entry
ro_RO: Editare portofoliu de intrare

en: New Portfolio Entry
ro_RO: Intrare noua portofoliu

en: View Portfolio Entry
ro_RO: Vezi portofoliu de intrare

en: Search Portfolio Entries
ro_RO: Intrările de portofoliu de căutare

en: No Portfolio Entries found
ro_RO: Nu intrările de portofoliu gasit

en: No Portfolio Entries found in Trash
ro_RO: Nu intrările de portofoliu găsite în Coșul de gunoi

en: Interesting links
ro_RO: link-uri interesante

en: Here are some interesting links for you! Enjoy your stay :)
ro_RO: Aici sunt cateva link-uri interesante pentru tine! Bucurați-vă de sejurul dvs. :)

en: Archive
ro_RO: Arhivă

en: Pages
ro_RO: Pagini

en: Bookmarks
ro_RO: Semne de carte

en: Nothing Found
ro_RO: nimic găsit

en: Sorry, the post you are looking for is not available. Maybe you want to perform a search?
ro_RO: Ne pare rău, post pe care il cautati nu este disponibil. Poate doriți să efectuați o căutare?

en: For best search results, mind the following suggestions:
ro_RO: Pentru cele mai bune rezultate de căutare, minte Următoarele sugestii:

en: Always double check your spelling.
ro_RO: Întotdeauna verificați ortografia.

en: Try similar keywords, for example: tablet instead of laptop.
ro_RO: Încercați cuvinte cheie similare, de exemplu: comprimat în loc de laptop.

en: Try using more than one keyword.
ro_RO: Încercați să folosiți mai mult de un cuvânt cheie.

en: Feel like browsing some posts instead?
ro_RO: Simțiți-vă ca navigarea unele posturi în loc?

en: User is logged in
ro_RO: Utilizatorul este logat

en: User is logged out
ro_RO: Utilizatorul este deconectat

en: User is Admin
ro_RO: Utilizator este Admin

en: User is Editor
ro_RO: Utilizatorul este Editor

en: User is Subscriber
ro_RO: Utilizatorul este abonat

en: User is Author
ro_RO: Utilizatorul este Autor

en: User is Contributor
ro_RO: Utilizatorul este Contributor

en: Front Page
ro_RO: Prima pagină

en: Single Post
ro_RO: Singur post

en: Enable Conditional Logic
ro_RO: Activați Logic condiționată

en: Add custom css class
ro_RO: Adauga clasa CSS personalizat

en: if
ro_RO: dacă

en: Page/Post ID
ro_RO: Pagina / ID Postare

en: Conditional CSS Class
ro_RO: Condiționată CSS Class

en: Select a page
ro_RO: Selectați o pagină

en: About
ro_RO: Despre

en: This author has yet to write their bio.
ro_RO: Acest autor nu a fost încă să scrie bio lor.

en: Meanwhile lets just say that we are proud %s contributed a whooping %s entries.
ro_RO: Între timp, vă permite să spunem că suntem mândri %s contribuit intrările o convulsivă %s.

en: Edit the profile description here.
ro_RO: Editați descrierea profilului aici.

en: Comments Disabled
ro_RO: Comentarii Dezactivate

en: in
ro_RO: în

en: (Edit)
ro_RO: (Editare)

en: %1$s at %2$s
ro_RO: %1$s la %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
ro_RO: Comentariul dvs. așteaptă sa fie verificat.

en: Tags:
ro_RO: Etichete:

en: Sorry, no posts matched your criteria. Please try another search
ro_RO: Ne pare rău, nu sunt posturi potrivit criteriilor. Vă rugăm să încercați o altă căutare

en: You might want to consider some of our suggestions to get better results:
ro_RO: S-ar putea dori să ia în considerare unele dintre sugestiile noastre pentru a obține rezultate mai bune:

en: Check your spelling.
ro_RO: Verificați ortografia.

en: Try a similar keyword, for example: tablet instead of laptop.
ro_RO: Încercați un cuvânt cheie similară, de exemplu: tabel în loc de laptop.

en: You might also like
ro_RO: S-ar putea sa iti placa de asemenea

en: Blog - Latest News
ro_RO: Blog - Ultimele știri

en: New Search
ro_RO: Căutare nouă

en: If you are not happy with the results below please do another search
ro_RO: Dacă nu sunteți mulțumit cu rezultatele de mai jos vă rugăm să face o altă căutare

en: The 20 latest Blog Posts
ro_RO: Ultimele 20 de postari pe Blog

en: The 8 latest Portfolio Entries
ro_RO: Ultimele 8 intrari in Portofoliu

en: Available Pages
ro_RO: Pagini disponibile

en: Archives by Subject:
ro_RO: Arhivele de Subiect:

en: Monthly
ro_RO: Lunar

en: Archives by Month:
ro_RO: Arhivele de Luna:
